Facebook’dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar artık yanımızda taşımış olduğumuz anlık olarak canlı yayın yapabilen küçük kameralara dönüştü. Akıllı telefon üzerinden ilk canlı yayın yapabilme imkanı sunan Periscope uygulaması ile milyonlarca kullanıcı canlı yayın yapar oldu. Periscope, sadece Twitter üzerinden canlı yayın yapabilme imkanı sunuyordu ve Twitter kullanmayanlar ile sadece canlı yayın yapma amacı ile yeni bir hesap oluşturmak istemediler. Bununla birlikte devreye Facebook girdi. Peki Facebook’dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Kendi uygulaması üzerinden anlık olarak canlı yayın yapma özelliğini kullanıcılarına sunan firma ile ek olarak bir uygulama ya da bir hesap oluşturmak durumunda kalmıyorsunuz. Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzdan canlı yayın yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Facebook’dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

1- Telefonunuzda yüklü olan mobil Facebook uygulamasını son sürüme güncellemek ve güncellenen uygulamada “Durum Güncelle” kısmına gelerek karşınıza çıkan “Yeni Video Kaydet ve Paylaş” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Facebook'dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır-1

2- Bundan sonra ise yapacağınız canlı yayınınıza bir isim belirlemeniz ve izleyici kitlenizi seçmenizin ardından canlı yayına başlayabilirsiniz. Bu yeni başlayan uygulama şu an için sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılabiliyor. Maalesef bilgisayar platformuna aktarılabilmiş değil.

İlginizi çekebilir : Periscope ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’dan Canlı Yayın Nasıl Yapılır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Film izle dedi ki:

    Bilmiyordum öğrendım tesekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir