Android Telefonlarda Silinen Mesajları Kurtarma

Günlük yaşantımızda SMS artık önemli bir yer kaplıyor. Söylemek istediklerimizi veya önemli notlarımızı SMS yoluyla iletiyoruz. Bazen ise bu çok önemli olan bilgiler yanlışlıkla silinebiliyor. Peki Android Telefonlarda Silinen Mesajları Kurtarma yöntemi var mı?

Silinen mesajları geri getirme yöntemleri mevcut. Bu işlemler %100 veri kurtarımı sağlamasa da bilgilerin çoğunluğuna erişmemiz mümkün. Peki akıllı telefonlarımızda silinen mesajları nasıl geri getirebiliriz?

Android Telefonlarda Silinen Mesajları Kurtarma

  • İlk olarak bilgisayarınıza Android Data Recovery programını indirip ve kurmanız gerekiyor.
  • Telefonunuzu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve telefonunuzun bağlantı ayarlarından “USB Hata ayıklama modunu” aktif edin.
  • Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz Android Data Recovery programı ile telefonunuzu taratın.
  • Tarama işlemi sona erdikten sonra telefonunuzun içerisindeki dosyalar arasından “Message veya SMS” klasörünü bulun ve bu klasörlerden birine tıklayın.
  • Seçmiş olduğunuz klasör içerisindeki verileri almak için “Recover” tuşuna basmanız yeterli oluyor. Daha sonrasında ise seçmiş olduğunuz veriler telefonunuza aktarılıyor.
  • Eğer telefonunuzun “Geliştirme Seçenekleri” ayarlar bölümünde aktif değilse Ayarlar>Telefon Hakkında bölümüne girerek ‘Derleme numarası’na 5 veya 7 kez tıklayın. Geliştirici seçenekleri aktif iletisini gördüğünüzde ilgili menüyü Ayarlar‘dan bulabilirsiniz. Yada bu yazımıza bakabilirsiniz:  Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?

Android Telefonlarda Silinen Mesajları Kurtarma yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir