BMW 1 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 1 Alınır mı?

BMW 1 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 1 Alınır mı?

BMW tarafından 2016 yılında üretilerek piyasaya sürülen 1 serisi Çin pazarına uygun olarak üretilmiş olup, yeni jenerasyonu 2019 model BMW 1 serisi için planlamalarında değişiklik yaparak, Amerika pazarında da satışa sunmaya karar verdi.

BMW 1 serisi 5 kapılı hatchback olarak üretilerek, farklı modelleri ile macera tutkunlarını sevindirecek. BMW 1 serisini bugüne kadar bu kadar popüler kılan özelliği arakadan itişli olma özelliğinden kaynaklanmaktadır. Rakipleri olan Audi A3 ve Mercedes A serisine bu özelliği ile fark atan BMW 1 serisi, ülkemizde hala çok tercih edilen bir modeldir.

BMW 1 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 1 Alınır mı?

BMW 1 Genel Özellikleri

2019 BMW 1 modelinde en çok dikkati çeken özellik, önden çekişli olarak aracın daha fazla genişletilmesi olarak değerlendirilirken; 18 inç stil siyah hafif alaşım jantlarda bu modele çok yakışmış görünüyor.

BMW 1 için 8’’ dokunmatik ekran, renkli olarak dizayn edilirken; güvenlik açısından yenilikleri ile araç yine adından söz ettirecek. BMW Connected yolculuk planlama sisteminden yaklaşma kontrol sistemine, yaya uyarılı sürüş asistanından şerit terk uyarı sistemine, yorgunluk tespit asistanından Dur & Kalk işlevi olan aktif cruise control sistemine ve park asistanı kadar her türlü detayın düşünüldüğü modelde el freni yerine elektronik el freni kullanılması da farklı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı zamanda deri direksiyon simidine sahip olacak araçta, çift gölgeli otomatik klimaya yer verilirken, led gündüz farları ve yağmur sensörü de yeni özellikleri içerisinde yer alacak.

BMW 1 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW 1 Alınır mı?

BMW 1 Teknik Özellikleri

1.5 benzinli motor, 6 ileri otomatik şanzıman ile birlikte önden çekişli olarak geliştirilirken, 0 kilometreden 100 kilometreye 9,4 saniyede ulaşan araç maksimum 212 km/s hız yapabiliyor. Diğer bir seçenek ise 2.0 motor seçeneği olarak karşımıza çıkarken, motor 192 HP ve 280 Nm tork güç üretiyor. Aynı zamanda 8 ileri otomatik şanzımana sahip olan araç ile 100 kilometre hıza 8,9 saniyede ulaşılırken, maksimum 235 km/s hız yapabiliyor.

2019 BMW 1 serisinin önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesi beklenirken, tüm dünyaya aynı anda satışa sunulması bekleniyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.