Hyundai Elantra Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai Elantra Alınır mı?

Hyundai Elantra Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai Elantra Alınır mı?

İlk test sürüşleri yapılan Hyundai Elentra dış görünüşüyle dikkatleri üzerinde toplamayı başardı ve kasım ayı itibarıyla satışa sunuldu.

Hyundai Elantra, özellikle günlük kullanım açısından en fazla tercih edilen araçlar arasında yer alıyor. İlk kez 2017 yılında büyük değişiklik yapan Elantra, 2019 yılı içinde güzel değişikliklerle karşımıza çıkıyor.

Hyundai Elantra Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai Elantra Alınır mı?

Hyundai Elantra Genel Özellikleri

Hyundai Elantra için özellikle ön tamponda değişikliğe gidilirken, ön ızgarasının kademeli olarak yükselme özelliği sayesinde duruşunda güzel bir değişiklik yapmış gibi görünüyor. Far sistemi için değişikliği tercih eden şirket, özel bir tasarım oluşturarak; sürücülerin keskin görünümler elde etmesini sağlamış.

2019 Hyundai Elantra kaput başta olmak üzere bagaj kapağı, arayüz ve stop lambalarında değişikliği tercih ederken; görsel açıdan kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılamış ama araç içi yönetim ve konsolu açısından 90’lı yılları anımsatmayı tercih ederek, kendisini eksik bırakmış.

Hyundai Elantra Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai Elantra Alınır mı?

Hyundai Elantra Teknik Özellikleri

Hyundai Elantra’nın motor özelliklerine bakacak olursak; motor hacmi 2.0 litre olan araç maksimum 149 beygirlik güç üretebilirken, 178 Nm. pik torku ile de dikkatleri çekiyor. Ekonomik modellerine bakıldığında ise, 130 beygirlik ve 211 Nm güç sunuyor.

2 farklı paketi bulunan Hyundai Elantra, ilk paketinde 6 ileri otomatik şanzıman ile karşımıza çıkarken; otomatik vites dışında manuel vites severleri de unutmamış. İkinci paketinde 6 ile manuel şanzıman seçeneği sunmuş. Aynı zamanda sahip olduğu havalandırmalı disk frenler ile ABS sistemi iyi olduğu için, araç kaza anında frenleri sayesinde kendini rahatlıkla kurtarabilir durumda…

Aracın diğer özellikleri ise; navigasyon, arka çapraz trafik uyarısı, ön çarpışma uyarısı, adaptif hız sabitleyicisi, elektrikli sunroof ile 8 inçlik eğlence ekranı ve hafızalı ayarlanabilir koltuklar ve özellikler olarak yeni modelde yerini alıyor.

Hyundai Elantra Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai Elantra Alınır mı?

Hyundai Elantra Fiyatı

Hyundai Elantra fiyatı, 102 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, ucuz olmasında en büyük etkenin araç içinde ve konsolunda bulunan eksikliklerin neden olduğu düşünülürken; 2018 yıl sonuna kadar ÖTV indirimlerinden faydalanarak, aracı daha da ucuza alabilirsiniz.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. izmir tabela dedi ki:

    Aslında bu paraya değmez gibi bu araba, benim tercihim belli fakat keşke türk araba markalarınıda görebilseydik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.