Mazda 6 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Mazda 6 Alınır mı?

Mazda 6 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Mazda 6 Alınır mı?

Mazda 6 için Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde tanıtımlar yapılsa da üretici firma tarafından net bilgiler aktarılmamaktadır. Ama gerek dünya pazarında gerekse ülkemizdeki pazarda Mazda 6’nın ciddi bir talep göreceği yönünde beklenti oluşmuştur.

Üretici firma tarafından yapılan açıklamaya göre, 2019 yılının Mart ayı itibarıyla Mazda 6 serisi Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşacak.

Mazda 6 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Mazda 6 Alınır mı?

Mazda 6 Genel Özellikler

Mazda 6 modeli için özellikle aerodinamik özelliklerinde artış olacağına yönünde beklentiler olmakla birlikte yeni model için hız sabitleme 360 dereceli kamera sistemi olacağı belirtilmektedir.

Estetik açıdan yüksek bir beklenti çerisinde olunan Mazda 6, bu özelliği sayesinde her yaştan kullanıcıya hitap ederken; anahtarsız giriş-çıkış, çift bölgeli klima kontrolü, bilgi-eğlence sistemi, Bluetooth, seyir kontrolü,  geri vites kamerası ve altı hoparlörlü ses sistemi gibi özelliklere de sahip olacak. Aynı zamanda güvenlik açısından kör nokta izleme ve arka çapraz trafik uyarısı ile akıllı fren desteği özelliklerinin bulunacağı araçta, LED aydınlatma üniteleri ile 17 inçlik alaşım jantlara sahip olacak.

Mazda 6 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Mazda 6 Alınır mı?

Mazda 6 Teknik Özellikler

Mazda 6 için kaput kısmında ciddi bir değişiklik beklenmezken, zaten yakıt konusunda tutumlu olan aracın yeni modelinde %30 daha fazla tasarruf sağlayacağı yönünde söylentiler bulunmaktadır.

Kesin bir açıklama yapılmamakla birlikte yeni model 2.0 litrelik motor seçeneğine sahip olurken, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımana sahip olacağına dair bilgi bulunmaktadır.

Mazda 6 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Mazda 6 Alınır mı?

Mazda 6 Fiyatı

Türkiye pazarında beklenenden yüksek bir fiyata satışa sunulan Mazda 6, Amerika için 21 bin 950 dolar ve daha üst versiyonu için 25 bin 700 dolardan satışa sunuldu. Daha fazla donanıma sahip olmak istenilirse 625 dolar fazla ödenerek; ek özelliklerde satın alınabiliyor.

Mazda 6 yeni serisinin üst versiyonunda daha yüksek bir fiyat belirlenmesinde 19 inç büyüklüğüne sahip olan jantlar ile deri koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar, altı kademeli elektrikli sürücü koltuğu ve elektrikli farlar gibi özelliklerin neden olduğu düşünülüyor.

Türkiye piyasalarına henüz girmeyen Mazda 6 için ciddi bir satış rekoru beklenmektedir.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Mazda eevel den beridir iyi araba yapmasına rağmen türkiyede bir dönem hariç tutulmadı umarım bu sefer tutar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.