Android Telefonu Kablosuz Hoparlör Olarak Kullanma

Güncel bir Android telefonu günümüzde kablosuz hoparlör olarak kullanmak mümkün. Android Telefonu Kablosuz Hoparlör Olarak Kullanma nasıl yapılır ?

Bilgisayarınızda hoparlörünüz yoksa yada yetersizseAndroid işletim sistemli olan cihazlarınızı kablosuz hoparlör olarak kullanabilirsiniz.

Android Telefonu Kablosuz Hoparlör Olarak Kullanma

Bu işlemi yapabilmeniz için kullanmanız gereken uygulamanın adı Soundwire. Sizlere önereceğimiz bu uygulamanın tek can sıkıcı yanı ücretsiz olan versiyonun reklam içermesi ve tabi reklamsız olan versiyon için ödenmesi gereken 3.99 USD. Google Play mağazasında oldukça ilgi gören bu uygulamayı sizin de severek kullanacağınızdan eminiz.

Öncelik olarak yapmanız gereken buraya tıklayarak kullandığınız bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan SoundWire Server sunucu yazılımını indirdikten sonra kurulum sihirbazını takip ederek işleminizi tamamlayın.

Bilgisayarınıza sunucu yazılımı indirmenizden sonra Android cihazlarınıza aşağıda verdiğimiz bağlantı üzerinden uygulamayı indirip kurun.

Soundwire uygulamasını Anroid işletim sistemli cihazlarınıza  buraya tıklayarak indirebilirsiniz

Bilgisayarınız üzerine yüklemiş olduğunuz yazılımı çalıştırın. Bu kurmuş olduğunuz yazılım Windows işletim sisteminizde yüklü olan YouTube, iTunes veya hangi ses kaynağını tercih ediyorsanız kullanacağınız uygulama için aracılık görevini üstlenecek.

Gerekli görüyorsanız Input Select başlığı altındaki açılır menü üzerine tıklayın ve seçenekler arasından Default multimedia device sekmesine tıklayın.

Bu aşamada her iki cihazınızı da internete bağlamalısınız. Kullandığınız internetinize Wi-Fi üzerinden bağlıysanız PC ve akıllı telefonunuzu mutlaka aynı ağa dahil etmelisiniz.

Android cihazınızdan yüklediğiniz Soundwire uygulamasını açın.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ana ekranında bulunan bağlantı sekmesine tıklayın. Cihazlar kendi aralarında bağlantıyı otomatik olarak sağlayacaktır, fakat herhangi bir sorun oluşursa sunucu adresini manuel olarak girebilirsiniz. Sunucu adresi bilgisayarınıza yüklediğiniz sunucu yazılımında kolayca görebilirsiniz.

Sizlere önerdiğimiz adımları izleyerek artık müzik dinleyebilir, uygulamanın diğer bir özelliği olan  mikrofon seçeneğini kullanabilir veya isteğiniz doğrultusunda bebek monitörü olarak da kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Android cihazınıza bluetooth kulaklıklığınızı veya hoparlörünüzü nasıl bağlarsınız?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir