iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak Kaldırma

iOS 9.3.3 – iOS 9.2 için yayınlanan PanGu Jailbreak aracını kullanarak cihazınızı Jailbreak yaptırsanız (Bakınız :iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır? ) ve cihazınızı Jailbreaksiz ve yeniden doğmuş hale getirmek istiyorsanız bunun en iyi çözümü PanGu Jailbreak uygulamasını silmek ve iOS 9.3.3’ü cihazınıza geri yüklemektir. Bu yazımızda iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak Kaldırma işlemini anlatıyoruz.

Hatırlatma: iOS cihazınızın tüm içeriğini silin. Jailbreak öncesi iTunes ile yedek aldıysanız ona geçiş yapmanız fevkalade olacaktır ancak herhangi bir yedeğiniz yoksa Jailbreakli cihazınızda iTunes veya iCloud kullanarak herhangi bir yedekleme yapmayınız.

iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak Kaldırma

iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak’i Silin ve Stok iOS’a Dönün

Adım 1: iOS 9.3.3 resmi yazılımını indirin. Bu yasal olmadığı için indirme bağlantısı paylaşamıyoruz ancak iOS yazılımlarını indirebileceğiniz pek çok güvenilir web sitesi mevcut. Cihazınız için doğru iOS yazılımını indirdiğinizden emin olun.

Adım 2: Ayarlar > iCloud menüsünden iPhone’umu Bul’u ve iCloud’u devre dışı bırakın.

Adım 3: USB kablosu ile cihazınızı Mac veya PC’ye bağlayın ve iTunes’i açın.

Adım 4: iTunes’de özet sayfasında Mac’inizde alt tuşuna, Windows’ta Shift tuşuna basarak Restore butonuna tıklayın.

Adım 5: 1. adımda indirdiğiniz iOS 9.3.3 yazılım dosyasını seçin. iTunes artık iOS 9.3.3 yazılımını cihazınıza geri yükleyecek ve PanGu Jailbreak tümüyle kaldırılacaktır. Cihazınız’da Hoş geldiğiniz ekranı geldiğinde önceki iTunes veya iCloud yedeğini indirebilirsiniz.

Şimdilik iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak aracı semi-tethered olduğu için cihazın açılıp kapanması durumunda işlevini yitiriyor ve yeniden Jailbreak işlemlerine sebep oluyor. Hatta kimi zaman Cydia’da çökmeler meydana gelebiliyor. Bu ve bunun gibi sorunlara karşın şimdilik resmi iOS 9.3.3’e geri dönmenizde ve beklemenizde fayda var.

Yine de iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak’te ısrarcıysanız soru, sorunlar ve çözümleri hakkında aşağıdaki başlıklardan detaylara ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili: iOS 9.3.3 Jailbreak Problemleri ve Çözümleri

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir