Android SSL Sertifika Hatası ve Çözümü!

Android işletim sistemi çok geniş çaplı ve gelişmiş bir sistemdir. Android işletim sistemi, çok geniş çaplı olduğu için zaman zaman çeşitli hatalar ortaya çıkabiliyor. Bu ortaya çıkan hatalar çoğunlukla çözümlenebilir hatalardır.

Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip cihazlarda ortaya çıkabilen SSL Sertifika hatası hakkında bilgi verip çözümünü anlatacağız.

Android işletim sistemlerinde ortaya çıkabilen SSL sertifika hatası, bir SSL sertifikasına sahip olan web sayfasında gezinirken ortaya çıkabilmekte ve kullanıcıların canını sıkmakta.

Bu hata neden olur ve nasıl onarılır?

Bu hatayı çözümlemek için internette epey araştırma yapan kişileri görüyorum. Herkes bu hatanın onarılmasının oldukça zaman alıcı ve zor olduğunu düşünürler. Hatta bu hatanın onarılmasının çok zor olduğunu düşünüp onarmaktan vazgeçenlere bile rastladım.

Öncelikle şiddetle belirtmek istiyorum bu hata kesinlikle ve kesinlikle onarılması güç bir hata değildir. Bu hatayı sadece ve sadece cihazınızın saat ve tarih ayarlarını doğru ve güncel bir biçimde düzenleyerek hızlıca çözebilirsiniz. Evet, sadece saat ve tarih ayarlarınızı doğru bir biçimde düzenleyerek bu baş belası ve can sıkan hatadan tamamıyla kökten kurtulabilirsiniz.

Buradan da anlaşılacağı üzere cihazınızın saat ve tarih ayarlarını güncel ve doğru bir şekilde korumanız uygulamalarınızın da doğru ve düzenli bir şekilde çalışmasına sebep olmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

12 Yanıt

 1. Benim de geçen sene başıma gelmişti bu olay dediğiniz gibi yapmıştım oldu.

 2. Ufuk TEMUR dedi ki:

  Teşekkürler kendi sitemde ssl oldu için bi türlü giremiyordum bu hatadan sayenizde çözdüm teşekkür ederim paylaşımınız için

 3. Teşekkürler, çok sık rastlanılan bir sorun.

 4. Keedi dedi ki:

  Telefonunda ssl hatasi alanlar 1 gece ugrastim ve sonunda yaptim;
  Ayarlar>guvenlik>guvenilir kimlik bilgileri (sertifikalar)> dharfine gelin
  Digi cert higt assurance yzan sertifikayi aktif edin. Baska aktif olmayan setifika varsa onlarida aktif edin. Bende aktif degildi. Aktif yaptim ve oldu umarim yardimci olmustur.

 5. arif dedi ki:

  Benimki hala olmadi

 6. As dedi ki:

  Saati güncelledim sertifikalar i açtım yine olmuyor

 7. Kocintok dedi ki:

  En sık rastlanan sorunlardan birisi, arkadaşın yazısını anlayarak okursanız nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 8. yoh dedi ki:

  “cihazınızın saat ve tarih ayarlarını doğru ve güncel bir biçimde düzenleyerek hızlıca çözebilirsiniz”

  Şu bilgi için bize onlarca gereksiz satır okutmaya ne gerek var karşim?

  • Mehmet Kalaycı dedi ki:

   Google içeriği bol cümlelerden oluşan makalelerden istiyor. Mecburuz. Biz yapmasak başkası bizim yerimizde yer alacaktı ve ona da aynı şeyi söyleyecektiniz. Fikrinize saygım var ve hatta katılıyorum bile. Ama bu google algoritmasında buna mecburuz. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 9. aaa dedi ki:

  Burda yazan her şeyi denedim yinede olmadı

 10. Ajaaa dedi ki:

  Olmugor amk olmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir