Birbirinden Eğlenceli 10 Fotoğrafla Ülkemizde Pokemon GO!

Artık sokaklarda hiç görmediğimiz kadar insan görmeye başladık ve bu yoğunluğu Pokemon GO oyununa borçluyuz. Parklar, sahiller ve ara sokaklar da dahil her yerde insanlar çılgınlar gibi Pokemon karakteri aramaya başladılar. Son dönemin en çılgın oyunu Pokemon GO tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına almayı başardı. Bizde Birbirinden Eğlenceli 10 Fotoğrafla Ülkemizde Pokemon GO çılgınlığını ele aldık.

Ülkemizde henüz resmi olarak kullanıma sunulmayan Pokemon GO oyunu, çeşitli yöntemler yardımıyla telefonlara yüklenebiliyor. Henüz dijital marketlerde olmamasına rağmen, bizden kaçar mı edasıyla tüm Türk gencinin bir şekilde eline geçen Pokemon GO, zaten ilginç olan ülkemizde birbirinden eğlenceli kareler oluşturdu.

Cadde cadde dolaşıp Pokemon karakteri arayan vatandaşlarımızın birbirinden eğlenceli hallerini bu blog yazımızda derliyoruz. Olayın gerçek boyutunu düşünmeden tamamıyla eğlenceye odaklanmanızı öneririz.

Birbirinden Eğlenceli 10 Fotoğrafla Ülkemizde Pokemon GO!

1) Herkese Eskişehir’den Çay. Şakir’e Yok!

Eskişehir Su ve Çay İkramı

Pokemon GO oyununda ilk adım Eskişehir’den geldi. Eskişehir Gençlik Merkezi Pokemon arayanlara ücretsiz su ve çay ikram edeceğini ilan etti. Sonuç mu? Elbette gençler merkeze akın etti.

2) Adana durur mu? Yapıştırmış cevabı

Pokemon'un Adana Macerası

Türkiye’ye oranla insanları ve ilginç yaşam tarzıyla meşhur olan ilimiz Adana’da Pokemon’dan nasibini aldı. Başka bir olaya ait olduğunu sandığımız bu görüntü, Pokemon oynayanların durumunu nitelemiş. Bu aralar bu resim gerçek bir haber sanılıp dalga dalga yayılmaya başladı. Aman dikkat.

3) Peki ya karakoldakiler ne olacak? Şşşt çaktırmayın yine Adana.

Adana'da Pokemon GO

Bazıları kendisini o kadar çok oyuna kaptırdı ki; nerelerde karakter aradığının farkına bile varamadı. Bir vatandaşımız karakolda Pokemon aramak istemiş ve sonuç malum.

4) Gençler çok şey yaptıysa demek ki.

Pokemon GO

Pokemon karakterlerinin orada burada çıkması Diyanet-Sen yetkililerini rahatsız etti. Diyanet-Sen yetkilileri Pokemon’un Camii içerisinde oynanmasının yasaklanmasını istediklerini dile getirdiler. Vatandaşlar belki de bu vesileyle ibadete başlarlardı.

5) Tamam eğlenmek lazım ama sağlık daha önemli sanki.

Pokemon GO Sağlık Bakanlığı

Bir Pokemon bağımlısının Sağlık Bakanlığı ile girdiği muhabbet günlerce sosyal medyanın odak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı Pokemon avcıları için 12.00 ile 16.00 arasında ava çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu.

6) Krizi fırsata çevirmek!

Pokemon GO

Ticaretle uğraşanlar krizi fırsata çevirmeyi başardı. İnternette gördüğümüz bazı markalar Pokemon GO oynayanların ihtiyaç duyduğu malzemelerde kampanya yapmaya başladı.

7) Hizmet dediğin böyle olur…

Pokemon GO Belediye

Bazı Belediyeler Pokemon avcısı personel yetiştirip vatandaşın yardımı için tahsis etti. Mesela yani…

8) Belki de Pokemon GO’nun Türkiye’deki etkisini anlatan ilk resim.

Pokemon GO

Pokemon konusunda halkımız ciddi ciddi arayışlara koyuldu. Bu resmi listeye eklemeye unuttum sanmayın.

9) Küslükler sona ersin, artık barış vakti!

Pokemon GO

10) Ve Pokemon GO oyunu zoru başardı. Arama motorları hala şaşkın.

Pokemon GO

Telefona Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

iPhone’a Pokemon GO Nasıl Yüklenir?

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.