Android için İnternet Kullanımını Takip Etme Uygulamaları

Android için İnternet Kullanımını Takip Etme Uygulamaları

Akıllı telefon kullanıcıları için internet kullanımını takip etme konusu oldukça önemlidir. Çünkü hepimizin sınırlı bir internet veri planı var. Bununla beraber günümüzdeki mobil uygulamaların hemen hepsi bu internet planından aktif olarak yararlanıyor.(Bakınız: Android Cihazlarda Mobil Veri Kullanımını Azaltma Nasıl Yapılır?)

Aldığınız bildirimler, arka planda yenilenen uygulamalar vs. hepsi birer data kaybı demek. Tabii veri kullanımı kapatıldığında telefonunuzdaki uygulamalar kendi sunucusuyla iletişim kuramayacağı için hepsi işlevsiz hale gelecektir. (Bakınız: Android Cihazlarda Mobil Veri Kullanımını Azaltma Nasıl Yapılır?) Yapmanız gereken şey ise internet kullanımını takip etme uygulamalarından yararlanmaktır.

Internet Speed Meter Lite

Internet Speed Meter Lite Android telefonuna bir durum çubuğu olarak ekleniyor. Bu sayede gerçek zamanlı olarak indirme ve gönderme hızlarını izleyebiliyorsunuz. Bununla beraber gün boyunca kullanılan kablosuz ağ ve mobil ağ verilerini de size detaylıca gösteriyor.

Internet Speed Meter Lite

Android telefonunuzun ekranı kapalı olsa dahi bu hız ölçeri yine görebileceksiniz. Aynı zamanda mobil veri planınıza bir sınır koyarak, o sınırı ulaşıldığında tarafınıza bilgi verilmesini sağlayabileceksiniz. Yazılımın ücretli sürümünde arayüz özelleştirmeleri yapma şansınız var. Fakat ücretsiz sürümünü de reklamsız olarak kullanabilirsiniz.

Internet Speed Meter

Uygulama üstünde çok daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız Internet Speed Meter sizin için doğru bir uygulama olacaktır. Uygulama yalnızca bir hız ölçer değil; uygulama bazında da tek tek takip ederek ölçüm gerçekleştiriyor. Günlük internet raporu almak ve bunun yanı sıra bağlı olduğunuz Wi-Fi bağlantısı hakkında tam bilgi sahibi olmak için Internet Speed Meter’ı öneriyoruz. Wi-Fi frekansı, IP adresi, bağlantı hızı, SSID ve çok daha fazlası…

internet-speed-meter-1

Uygulamayı tamamen ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Durum çubuğundaki hız ölçer widget konumunu ayarlamak, başlangıçta çalışıp çalışmamasını seçmek ve internet bağlantının durumuna göre gizlenmesi gibi seçenekler mevcut. Reklamsız sürüm içinse elbette Pro versiyonunu satın almanız gerekiyor.

Kaynak: Akıllı Telefon (Pamir Kızıltuğ)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.