Aile Hekimi Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

İkamet ettiğiniz yere en yakın olarak tahsis edilmiş aile hekimlikleri, çoğu zaman sizi hastaneye bile göndermeden tedavi altına alabiliyor. Evinize çok yakın olarak kurulan bu aile hekimliklerinde sayılı doktorlar görev alıyor ve belirli çalışma saatleri içerisinde hastalara yardımcı olunuyor. Peki aile hekimliklerinin çalışma saatleri ve mesai saatleri kaçtır?

Aile Hekimi Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Çevrenizde bulunan tüm aile hekimlikleri sabah 08:00 itibariyle hizmete açılıyor. Ayrıca açılış saatinden sonra saat 12:00’de öğle tatili oluyor ve doktorlar dahil tüm çalışanlar 1 saatlik yemek molasına ayrılıyor. Saat 13:00’de tekrar hizmete başlayan aile hekimlikleri akşam 17:00’e kadar hizmet veriyor.

Aile hekimliklerinin tümü cumartesi günü nöbet tutarlar ve Pazar günleri hekimlikler tamamıyla kapalı tutulur. Kendi aile hekimliğinizin açılış ve kapanış saatlerini daha net olarak öğrenmek isterseniz de, hekimliğin girişinde bulunan açılış ve kapanış saatlerini içeren panoya göz gezdirebilirsiniz.

Doğal afetler, depremler, seller ve salgın gibi durumlarda aile hekimliklerinin kesinlikle açılış ve kapanış saatleri belli değildir. Şartlar zor olduğu için aile hekimlikleri gerekirse sabaha kadar hizmet verebilmektedir.

Ayrıca mevzuat gereği aile hekimliklerinin haftalık çalışma süresi 40 saati aşamamaktadır. Bu nedenle de hekimliklerin çalışma saatleri, açılış ve kapanış saatleri gibi etmenler bazı zamanlarda fark edebilir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.