WordPress Giriş Denemesi Engelleme Eklentisi – Limit Login Attempts

WordPress admin paneli kullanan insanlarımızın sayısı günden güne artış göstermeye devam ediyor. Özellikle kolay ve güzel bir altyapısının olması nedeniyle bu sistem birçok site sahibi tarafından da tercih ediliyor. Peki ya güvenlik? Güvenlik konusunu özellikle sistemi yeni tanıyan insanlarımız es geçse de, her an başımıza farklı şeyler gelebilir. Özellikle de son zamanlarca çoğalan hacker’lar sistemimizi ele geçirebilirler. Peki nasıl önlem alacağız?

Çözüm Limit Login Attempts

WordPress sitemizin altyapısına sızabilmek adına hacker’lar her gün yeni bir yöntemle karşımıza geliyor. Özellikle rastgele şifre deneyen programları sistemimize atan kötü niyetli insanlar, şifremizi tutturduğunda da sistemimizi ele geçirebiliyor.

WordPress altyapısında en gelişmiş güvenlik yöntemi bile, aynı IP üzerindeki şifre denemelerinde 3 veya 4 adete kadar izin veriyor. Daha sonra deneme yapabilmek için sisteme girmek isteyen kötü niyetliler, bir daha siteyi ziyaret edemiyor.

Birçok WordPress altyapısı kullanan insanımız, sitelerine Limit Login Attempts eklentisini ekliyor ve rahat etmeye başlıyorlar. Bu eklentiyi kurup ayarlarınızı yaptıktan sonra, artık sisteminiz üzerinde hangi şifreler denendiyse veya siteniz üzerinde neler yapılıyorsa, e-mail yoluyla haberdar olabileceksiniz.

Eklentiyi, admin panelinin eklentiler kısmından arayarak kolaylıkla kurabilirsiniz. Eklentinizi kurduktan sonra da, üstteki görsele bakarak son kez ayarları gözden geçirebilir, eklentinizi kullanmaya başlayabilir ve sitenizi tam güvenlik altına alabilirsiniz.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. bilgi sitesi dedi ki:

    bu eklenti ile sürekli yanlış girişleri ve ya botla yapılmaya çalışılan girişleri engelleyebiliyoruz demi yanlış okumadıysam aradığım eklenti budur cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim

  2. güzel kızlar dedi ki:

    Sunucuda bazen loglara baktığımda çok fazla saldırı olduğunu görüyorum login sayfasına. Özellikle çin ülkesinden çok fazla saldırı denemeleri geliyor. Bu eklenti ile en azından 3-4 kere denenip engelliyor.
    Bilgilendirici yazı ve tavsiye ettiğiniz için eklenti için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.