300: Bir İmparatorluğun Yükselişi Filmi ve Konusu

Kral Leonidas’ın başlattığı mücadele bu sefer kendisi gibi bir savaşçı olan Atinalı savaşçı Themistocles devam ediyor. Yapılan savaşta Themistocles Pers kralı Daryus’u çok uzaktan attığı bir okla öldürür. Xerses ise babasını kurtaramaz. Her ne kadar babası yunanlılardan uzak durmasını istediyse de Yunan asıllı olan ve ailesi Yunanlılar tarafından öldürülen Artemisia, Xerses’i uzun bir yolculuğa çıkarır ve bu yolculuk sonunda Xerses Tanrı Kral olarak geri döner. İlk yaptığı Atina’ya saldırmaktır. Artık önünde Leonidas engeli de kalkmış ve Atina’yı yerle bir etmiştir. Themistocles Pers İstilasına karşı koymak için tüm Yunanistan’ı birleştirmek istemektedir. Ancak Sparta Kraliçesi Leonidas’ın eşi kraliçe Gora buna karşı çıkar ve Saparta’nın savaşa girmeyeceğini söyler. Pers Ordusu ile Eğe Denizinde başlayan deniz savaşında Yunanlıların başında Themistocles,Pers Donanmasının komutasında ise güzel ama öfke dolu kumandan Artemisia bulunmaktadır.Pers Donaması çok kalabalıktır..Ama Yunanlılar deniz bilmektedir.Ancak savaşın kaderi de Themistocles kadar yardım etmeyeceklerini belirten Spartalılara bağlıdır.

300-Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi aksiyon, fantastik, epik kategorisinde.2014 ABD yapımı olan film 300 Spartalı’nın devamı niteliğinde. İlk filmden farkı denizde geçiyor olması. İlk filmde Spartalılar ön planda olduğu için Yunan kuvvetleri daha ihtişamlıyken, ikinci filmde ise senaryo gereği çiftçiler ve sanatçılardan oluşan bir Yunan ordusu var karşımızda. Haliyle Yunan ordusu biraz yavan. Pers Ordusu ise ilk filmdeki siyah-beyaz renk ağırlıklı seçimle, etkileyiciliğini devam ettiriyor. İlk filmdeki gibi sahneler tamamen bilgisayar efektine dayanıyor. Ancak Bir imparatorluğun Yükselişi filminde ki kavga sahneleri biraz da gemi ile sınırlı olduğu için yaratıcı değil. Üstelik yardımcı oyuncular vasat görünüyor. İlk filmin hain kamburu Efiyatis’in gerçekçi görünümü, ikinci filmde mutasyona uğramış gibi.

Her şeye rağmen 300-Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi etkileyici sahneleri ile seyretmeye değer. İlk filme bakarak çıtayı yükseltmeseniz keyif alınır. Epik Fantastik film sevenler memnun kalacaktır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

5 Yanıt

 1. Bir imparatorluğun yükselişi filmine ait fragmanı ve tek parça full izleyebilme imkanını da sunmanızı bekleyeceğim selamlar..

 2. implant dedi ki:

  Bence serinin ilk filmi daha iyiydi. Bu da fena değildi. Sinemalarda daha kaliteli yapımları dört gözle bekliyoruz.

 3. Film İzle dedi ki:

  Güncel filmleri araştırmanızı ve bilgilendirmenizi sabırsızlıkla bekliyorum çok teşekkürler.

 4. Barbie jeux dedi ki:

  Cok guzel film olurya

 5. tufan659 dedi ki:

  ilkindeki aksiyonu bulamadım ama güzel filmdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.