23MP Kameralı Sony Xperia XA1 Ultra Tanıtıldı!

Sony, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtım yapan firmalar arasındaydı. Oldukça göze çarpan özellikleriyle tanıtılan Sony Xperia XA1 Ultra tanıtım esnasında ilgi odağı haline geldi. Sony Xperia XA1 Ultra’nın göze çarpan en önemli özelliklerden birisi de kamera kalitesi. Kamera kalitesi 23MP olan Xperia XA1 Ultra’nın RAM kapasitesi de 4GB’dan oluşuyor.

Sony Xperia XA1 Ultra’nın ekran genişliği 6 inç. Aynı zamanda 1080 x 1920 ekran çözünürlüğüne sahip olan Ultra’nın ekran yoğunluğu ise 367 pp değerindedir.

XA1 Ultra’nın gücünü aldığı işlemci ise 8 çekirdekten oluşuyor. İşlemcinin 8 çekirdek gibi güçlü bir sisteme sahip olması da telefonda kasma donma gibi sorunları ortadan kaldırıyor ve telefona ultra bir enerji veriyor.

Cihaz 4GB RAM’den ve tercihe göre de 32GB/62GB depolama birim seçeneklerinden oluşuyor.

Sony Xperia XA1 Ultra’nın arka kamerası 23, ön kamerası da 16MP kalitesinden oluşuyor. Cihazın arka kamerasında ise yüz tanıma özelliği de mevcut. Ön kamera çekiminde de LED Flaş kalitesinin tecrübesini edinmeniz mümkün olacak.

Sony Xperia XA1 Ultra’nın işletim sistemi Android 7.0 Nougat olacak. Batarya gücü olarak da 2700mAh değerine sahip olan XA1 Ultra’nın siyah, beyaz, pembe ve altın renk seçenekleri bulunuyor. Cihazın ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne olacağı da henüz belirlenmedi.

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir