OnePlus 5’in Özellikleri Sızdırıldı!

Kore’de bir internet sitesinin yayınladığı rapora göre OnePlus’un yeni modelinin hangi özelliklerde olacağına ışık tutuldu. Yayınlanan rapora göre OnePlus’un modelinin özellikleri bir nevi sızdırıldı.

OnePlus’un yeni cihazının OnePlus 4 ismiyle gelmesi bekleniyordu ancak, Çin kültürüne göre 4 rakamı uğursuz bir rakamdır. Bu nedenle muhtemelen tanıtılacak olan cihazın ismi OnePlus 5 olacak.

Çerçeveli bir gövdeye sahip olacak camı, aynı zamanda kablosuz şarj desteği de sunacak. Cihazın sistemine bakacak olursak, cihaz büyük olasılıkla 8 çekirdekli Qualcomm gücüyle desteğini alacak. Bu güçlü işlemciye ise 6 veya 8GB Ram desteğinin olması bekleniyor.

Depolama alanı olarak da 64GB alan ile gelmesi beklenen OnePlus 5’in alanı 256GB’a kadar yükseltilebilecek.

Önceki modellere bakılarak tahmin yapıldığında ise, ortaya bir kamera gerçeği beliriyor. Cihazlarındaki kaliteli kameralarla adını duyuran OnePlus, OnePlus 5 modelinde ise 23MP arka kamera kalitesi kullanabilir. Aynı zamanda selfie kamerasının kalitesi de 16MP’e kadar yükselebilir.

Oldukça güçlü bir batarya sistemiyle gelmesi beklenen OnePlus 5’in batarya gücü 4000mAh olacak. İşletim sisteminin ise Android 7.1 Nougat olması bekleniyor.

Tüm bu bilgilerin ortaya çıkmasıyla beraber, cihazın tanıtımı büyük sabırsızlıkla bekleniyor. OnePlus 5 cihazının ise Haziran 2017 öncesinde tanıtılması bekleniyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.