Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları

Bu konumuzda Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları  nı anlatacağız.

Pokemon İtemleri ve Püf Noktaları

Bag (Çanta) Nedir?

 

pokebag-1

İtemleri ve işimize yarayan birçok şeyi elimizde tutmamıza yarayan yerdir. Başlangıçta haznesi 350 adet ile sınırlanmıştır. Tabiki pokecoins her kapıyı açar ve bu sayıyı artırabilirsiniz. Eğer çantanız dolarsa yeni itemleri alamazsınız. Bu yüzden çantanızı verimli kullanmanız gerekmektedir.

 

Pokecoins Nedir?

Pokemon go oyununda parayla alınan ve oyun içinde kullanılan para birimidir. Fakat Pokecoinsler sadece parayla alınmaz. GYM leri işgal ederek 24 saatte bir 10 coins kazanabilirsiniz.

 

Potion ( POTLAR ) Nedir?

 

pokemon-items-revive and potion

Potlar sadece pokestoplardan çıkmaktadır. Pokemonlarınız can (HP) vermek için kullanılır. Savaş sırasında kullanılamaz. Savaş sonrasında pokemonu iyileştirmek için kullanılır. Normal, Süper ve Hiper olmak üzere 3 farklı pot vardır. Sırasıyla 20, 50, 200 can vermektedir.

Revive Nedir?

Bu item savaşta ölen pokemonunuzu diriltmek için kullanılır. Fakat dirildiğinde canı az olan pokemonunuza Can Potu basmanız gerekmektedir. Bu itemi de pokestoplardan toplayabilirsiniz.

 

İncense Nedir?

pokemon-go-incense items

Bu itemin amacı bıraktığı kokuyla beraber çevrenize pokemonları çekmektir. Bu itemi kullandığınızda hem çevrenizde daha çok pokemon toplanır, hem de pokemonların görünmezliği kalkar. Başlangıçta 2 adet hediye olarak verilmektedir.

 

Lure Module Nedir?

pokemon-go-lure modul

Bu item İncensenin durağan halidir. Poketopta uzun süre duracaksanız bu itemi çalıştırırsınız ve etrafınıza pokemonlar toplanmaya başlar.

 

Razz Berry Nedir?

Pokemonları daha rahat yakalamak onları teşvik etmek amaçlı kullanılan itemdir.

 

Lucky Eggs Nedir?

 

lucky egg pokemon

Aktif olduğunda yarım saat boyunca 2 kat EXP verir. Bu itemi aktifleştirdiğinizde bolca oyun oynayın.

 

Egg Incubator ( Kuluçka Makinesi ) Nedir?

pokemon-go-egg-incubator- kuluçka makinesi

Elde ettiğimiz pokemon yumurtalarını kuluçkaya koyup pokemon çıkartmamıza yarayan itemdir. Yumurtaları çaylatmak zor bir işlem olup öncelikle kuluçka makinesine koymamız gerekmektedir. Ondan sonra da çatlama için gereken mesafe kadar yürümemiz gerekmektedir.

 

Stardust Nedir?

Pokemonları güçlendirmemize yarayan maddedir. Pokemon yakaladığımızda ve gymlerde savaştığımızda bu maddeden elde edebiliriz.

 

Candy Nedir?

Pokemon-Go-Candy- Şeker

Pokemonları geliştirmemize yarayan maddedir. Geliştirmek için birkaç tane, evrimleştirmek için ise çok sayıda Şeker (Candy) kullanırız. Pokemon yakalayarak veya transfer ederek bu maddeden toplayabiliriz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.