Zor Pokemonları Kolayca Yakalamak

Pokemon Go’da pokemon yakalamak belli bir seviyeden sonra çileye dönmektedir. Bunun nedeni ise yükselen pokemon CP’leri ve zor bulunan pokemonların artık ortaya çıkmasıdır. Örneğin 10 CP’li bir Ratata yakalamak istiyorsanız normal poke topunu attığınızda muhtemelen poke topuna girecektir. Fakat 220 CP’li bir Ratatayı yakalamak istiyorsanız bu işlem biraz uzun sürecektir.

İşte uzun sürme işlemini düşürmek için yapımcı firma poke topunu çeşitlendirmiş. Normal poke topunda turuncu hatta kırmızı olarak gözüken pokemonlar Great Ball yada Ultra ball ile sarı ve yeşil gözükmekte. Oyunda bir pokemonun 4 farklı zorluk derecesi bulunmakta. Poke topunu atacağınız pokemonun etrafındaki renk yeşil ise korkmadan atın çünkü büyük ihtimalle o pokemon o poketopunun içine girecektir.

pokemon_avcisi_pokemongodestek
Yakalanmak üzere olan düşük Combat Pointli bir Psyduck 🙂

Sarı ise ilk seferde imkansız değil fakat muhtemelen ikinci seferde sizin olacaktır. Turuncuda işler değişir, yakalamak zorlaşır ve neredeyse dört beş denemeniz sonucu pokemon kaçmayı başarmaz ise size gelecektir. Kırmızı ise işiniz zor demektir. Pu pokemonu yakalamak neredeyse imkansızdır.

Great Ball ve Ultra ball seviyesi yüksek oyunculara ilk olarak seviye atlayınca ve ardından ziyaret ettiği Pokestoplarda çıkmaktadır. Örneğin normal poke topu ile kırmızı gözüken bir pokemona Ultra Ball ile yaklaştığınızda renk en iyi ihtimalle sarı, en kötü ihtimalle turuncu olacaktır.

Çilek ile sevgisi kazanılmak istenen bir Gastly.
Çilek ile sevgisi kazanılmak istenen bir Gastly.

Bu şekilde zor pokemonları envanterinize ekleyebilirsiniz. Yukarıda değindiğim bir şeyin daha altını çizmeden yazıyı bitirmek istemiyorum. Beş on poketopu harcadığımız pokemon ya kaçarsa. İşte oyun yapımcıları bunuda düşünmüş ve şöyle bir çözüm üretmişler. Pokemon çileği, bir pokemona pokemon çileği verip sevgisini kazandıktan sonra poketopu atın. Hem size gelme ihtimalini arttıracak hemde o pokemonun kaçmasını engelleyecektir. İlk denemenizde poketopuna girmeyen pokemona bir çilek daha yedirin. Pokemonu elde edene kadar bu işleme devam edin.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.