Pokemon’un XL – XS Olması Neyi Değiştirir

Daha önce hangi pokemonu geliştirmeniz gerektiğini kısaca aktarmıştım sizlere. Bir pokemonun ağırlığı ve boyunun orada bulunan XL, XS gibi ikonların ne işe yaradığını ve bize hangi ipucunu verdiğini aktarmak istiyorum bu yazımda.

Çok yüksek CP(Combat Point)’li bir pokemon da olsa ben XL olan bir pokemonu elimde tutmuyorum. Peki neden tutmuyorum hemen onu aktarayım. GYM savaşlarında XL bir pokemon daha yavaş kalıyor. XS bir pokemon ise XL pokemona göre 2 kez vuruyor. Özellikleri yüksek, XS Bir pokemon’u Candy yardımıyla yükseltebilirsiniz. CP’yi bu nedenle önemsemeyin.

CP düşük diye Profesöre gönderdiğiniz birçok pokemon belkide dünyadaki birçok pokemon avcısının yakalamak istediği pokemon olabilir. bu nedenle bir pokemonu elinizde tutmak istiyorsanız CP’den ziyade IV değerlerini bize veren, XS olması ve vuruş kabiliyetlerinin yüksek olmasına özen gösterin. Şimdi sizlere birkaç pokemonumdan örnek vermek istiyorum.

Pokemon’un XL – XS Olması Neyi Değiştirir

Yukarıdaki resimde gördüğünüz benim Snorlax’ım. Hem boyu, hemde ağırlığı XS. vuruş becerileride oldukça yüksek. Bu pokemonun dünyanın en iyi snorlax’lerinden biri olduğunu düşünüyorum fakat bir kusuru var. Oda Normal tür pokemon olması nedeniyle ilk vuruş kabiliyetinin Fizik olması. Oda Normal olsaydı gerçekten yenilmez bir pokemon olurdu.

pokemongo-enkalitelicharizard

Buda yine çok sevdiğim Charizard’ım. Sadece ağırlığı XS keşke boyuda XS olsaydı. Fakat öyle pokemon çok nadir çıkıyor. Fakat bu pokemonun özellikleri tam anlamıyla yerinde. İkiside ateş olan vuruş kabiliyetleri, yeteri kadarda yüksek.

Bu örneklere göre elinizdeki en iyi pokemonu geliştirmeye devam edin arkadaşlar. Yenilmez pokemonlar yaparak GYM’i uzun süre elinizde tutabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir