Pokemon GO’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Pokemon GO’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Pokemon GO’nun sorunları neler dememizin nedeni, oyunun 2 gün önce çok enteresan sıkıntılarla kullanıcılara sunulması oldu. Şu an birçok ülkede kullanımda değil. Eğer akıllı cihazınıza pokemon go yüklemek isterseniz Telefona Pokemon GO Nasıl Yüklenir? yazımıza bakabilirsiniz. Pokemon GO yükledikten sonra oluşan yani Pokemon GO’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar‘ı sizler için derledik

Pokemon GO’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar

  • Pokemon GO ”You already own this item” hatası: Bu Android oyuncularına özel bir hata durumu. PokeCoins satın aldığınızda internet bağlantısı kesilirse ”You already own this item” hatası geliyor. Çözüm olarak telefonu yeniden başlatmanız öneriliyor.
  • Eğitim sürecinde Level 1’in geçici olarak sıfırlanması: Farkında olmadan 2 Pokemon Go hesabı oluşturmuş olabilirsiniz. Bu durumda bir hesap Google, ikinci hesap ise Pokemon Trainer Club için kullanılıyor olacak. Dolayısıyla Google hesabı ile giriş yaptığınızda Level 1 sıfırlanmış gibi görünecek. Settings menüsüne girerek hesabınızdan çıkış yapın ve orjinal hesapla tekrar oturum açın. Böylece Level 1 aşamaları tekrar yüklenecek.
  • Bozulan sesler: Oyundaki müzik ve ses efektleri zaman zaman bozulabilir ya da gecikmeli olarak duyuyabilir. Bu durum özellikle Bluetooth ses aygıtları bağlıyken oluşuyor.
  • Yüksek pil tüketimi: Pokemon GO bazı telefon modellerinin pil seviyesini inanılmaz bir hızla tüketiyor. Çözüm olarak yeni bir güncelleme beklemeli ya da yanınızda bir powerbank taşımalısınız.
  • Konum bilgilerinin hesaplanması: Öncelikle telefon ayarlarından GPS’in Yüksek Doğruluk’a ayarlanması gerek. Şu an yapımcı firma GPS’in doğruluğunu ve istiktarlı çalışması üstüne yoğunlaşmış durumda. Çünkü Pokemon GO’nun en önemli özelliği bu. Fakat birçok markada farklı konum performansları söz konusu. O nedenle yeni bir güncelleme beklemelisiniz.
  •  This item is not available in your country hatası: Bu hatayı Türkiye’de almayacağız. Çünkü bizim Android markete henüz açılmadı. Fakat uygulamanın aktif olduğu ülkelerdeki kullanıcılar bile ”Bu öge ülkenizde mevcut değildir” hatası alabiliyor. Yapılması gereken Google Cüzdan ayarlarında ülkenizin doğru olarak ayarlanmış olması. Bunun dışında başka bir alternatif sunulmuş değil.

Pokemon GO’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.