Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Teknoloji öyle bir alan ki, bir klişe dahi olsa haklılık payı yüksek olan bir cümleyi sık sık duyuyoruz: “Teknolojiye de yetişmek imkansız yahu, aldığımız ürün ertesi gün eskiyor.” Gerçekten de öyle. Bu durumun kaçınılmaz olarak fiyatların giderek düşmesine ve her bütçeye uygun yeni modellerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu yazımızda Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özelliki inceledik.

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik

1- En Az 720p Ekran

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik1

Baktığınız akıllı telefonlarda ne olursa olsun en az 720p HD ekran (1280×720) olmasına dikkat edin. Fotoğraflar ve videolar göze daha hoş gelecektir. Bunun yanında, eğer düşük çözünürlüklü bir telefon tercih ederseniz bazı web sayfalarına erişmekte dahi güçlük çekersiniz.

2- En Az 2 GB RAM ve 16 GB Depolama

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik2

Android cihazlardaki en büyük sorunlarından biri hiç kuşkusuz depolama alanının büyük bölümünü yerleşik dosyaların yemesi. Yani 8 GB depolama alanına sahip bir cihaz aldınız diyelim, bunun yarısını zaten sistem dosyaları hapsediyor. Geriye kalan alan da size yetmeyeceğinden mutlaka 16 GB depolama alanına sahip cihazları tercih etmelisiniz. RAM’e gelince, performans kayıplarının büyük çoğunluğu RAM ile alakalıdır. Dolayısıyla en az 2GB RAM sizi kısmen bu kayıplardan kurtarabilir.

3- Ailemizin sevilen çocuğu micro-SD

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik3

Telefonlarınızda fotoğraf ve müzik arşivlemeyi sevenlerden biriyseniz dahili depolama size yetmeyecektir. Diğer yandan, akıllı cihazınızda oyun veya bolca uygulama da barındırıyorsanız en az 32 GB’lık bir micro-SD işinizi görecektir.

4- Android 6.0 Marshmallow veya daha iyisi

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik4

Dostlar 2016 yılındayız, Android Nougat belli olmuş, her şey giderek gelişiyor, lütfen Android Lollipop olan telefonlardan almayalım. Performans ve pil ömrüyle ilgili birçok önemli özelliği etkilediğinden en az Android 6.0 Marshmallow öneriyorum.

5- Oleofobik Cam’ı Unutmayalım

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik5

Oleofobik cama sahip akıllı telefonlar parmak izlerinizi kolaylıkla silmenizi sağlar ve ekranınız şık durur. O yüzden dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biridir. Aksi taktirde telefonunuzdan soğursunuz, benden söylemesi.

Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Özellik başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir