Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem

Router Nedir, Router Modem nedir, Router ile Modem farkı nedir, piyasadaki Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem hangileridir?

Router Nedir ?

Kelime olarak yönlendirici anlamına gelen router, Ip paketlerini, bir network’ten başka bir network’e ileten cihazlara denir. Router cihazları networkler arasında adreslerin anahtarlamasında rol oynarlar ve bu anahtarlama işlemini mantıksal adreslere göre yaparlar.

Router ile Modem farkı nedir ?

Router, yerel ağ’a ulaşım sağlamasına karşın Internet bağlantısı sağlamaz. Daha doğrusu görev tanımı itibariyle bunu sağlamak zorunda değildir. Router’ın internet erişimi sağlaması için bir modem’e bağlı olması gerekir.

Bu yüzden bir çok router’ın üzerinde modem’e bağlantı sağlama görevini üstlenen özel bir ethernet yuvası bulunur. Router, ağa bağlı her bilgisayara bir IP numarası atasa da bu numara yerel ağ için geçerlidir. O ağa bağlı tüm bilgisayarlar internete modem üzerindeki IP numarasından çıkarlar.

Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem

Bu alanda tercih edilebilecek en iyi Router modemler hangileri diye soracak olursanız sizler için Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem i ele aldık.

Asus RT-AC87U

Asus tarafından piyasaya sunulan Router modemler arasında bulunan seri bu alanın en iddialı ürünlerinden de biri. İçerisinde ekstra yükselticisi bulunması sebebiyle kablosuz çekim alanı oldukça fazla olan modemin buna ek olarak en beğenilen özelliği hızı. Öyle ki modem 802.11ac modunda 1733 Mbit/saniye değerine çıkabiliyor.

Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem

Yeni nesil bağlantı teknolojisi ac’nin dışında ise modemin 802.11n bağlantı tipinde de modemin 600 Mbit/saniye hız verdiğini de söylemek gerekiyor. Yazılım olarak da filtreleme seçenekleri, bulut yedekleme sistemleri gibi destekleri de Asus RT-AC87u modemlerini öne çıkarıyor.

 • Artıları: Bağlantı hızı, Gelişmiş yazılım desteği
 • Eskileri: Oldukça yüksek fiyatı
 • Fiyatı: 550 TL

TP-Link Archer D9

Modemin en büyük avantajı hızı değil. Router modemler arasında en çok tercih edilen modellerden birisi olan TP-Link Archer D9, router serilerine göre bile daha yüksek çekim alanı sunmakta. Buna ek olarak modemlerin hızının da oldukça ideal olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem

802.11ac bağlantıda 1300 Mbit/saniye değeri sunan modemlerin 802.11n modunda ise 600 Mbit/saniye değeri sunduğunu da belirtelim. Ayrıca paylaşımlı depolama özelliği de sunan modemlerin USB 3.0 desteği de bulunuyor.

 • Artıları: Geniş çekim alanı,
 • Eksileri: Ethernet için modemin üzerinde durum ışıkları yer almıyor
 • Fiyatı: 500 TL

Trendnet TEW-818DRU Router Modemler

En çok tercih edilen modem serilerinden biri olan Trendnet TEW-818DRU, yine ideal Router modemler arasında gösterilebilir. 802.11ac bağlantı türünde hız olarak 1300 Mbit/saniye desteği sunan modemlerin 802.11n türünde ise 600 Mbit/saniye değeri verdiğini belirtelim.

Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem

Her ne kadar Router modemler arasında hızı biraz düşük gibi gözükse de var olan internet bağlantılarını düşünecek olursak modemlerin beklenen değerlere ulaşabildiğini de söyleyebiliriz. Teknik özelliklerine ek olarak tasarım konusunda da oldukça başarılı olan modemlerin duvara monte edilmemesi ve dik konumda modemlerin kullanılması da büyük bir dezavantaj.

 • Artıları: Standart USB 2.0 ile hızlı USB 3.0 desteği mevcut
 • Eskileri: Asma aparatı bulunmadığı için duvara monte edilemiyor.
 • Fiyatı: 210 – 250 TL

Airties Air 5760

Ülkemizde en çok kullanılan modemlerden biri olan Airties Air 5760 modemleri yine mesafe artırıcı router modemler arasında gösterilmekte.

Yüksek Hızlı En iyi 4 Router Modem

Modemler 802.11ac bağlantı turunda 1300 Mbit/saniye hız değeri desteği, 802.11n bağlantı türünde ise sadece 300 Mbit/saniye hız desteği verdiğini de belirtelim. Airties mesh yazılımıyla beraber gelen modemlerin her ne kadar 802.11n bağlantı hızı düşük olsa da modemin içerisinde yer alan teknoloji sayesinde bu açık kapanıyor. Zaten bağlantı desteği olarak da 300 Mbit/saniye değerinin çok da üzerinde çıkılmadığını söylemek gerek. Bu yönden baktığımızda tercih edilecek modemlerden bir tanesi.

 • Artıları: Modem çekim alanını destekleyen yazılımlar, Erişilebilirlik özellikleri
 • Eksileri: Hız desteği konusunda diğer modemlere göre biraz altı sıralarda yer alıyor.
 • Fiyatı: 280 – 300 TL

Modem Arızaları Nelerdir ?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.