Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme

Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme nasıl yapılır ? Netflix’te Çevrimdışı Modu Nasıl Çalışır? Netflix Dizi ve Filmler Nasıl İndirilir ?

iOS ve Android platformlarında yer alan Netflix uygulaması bugün güncellenerek, çevrimdışı izle özelliğine kavuştu. 1 Aralık tarihinden yani bugünden itibaren artık Netflix’de dizi indirme, film indirme yapabilir ve sonradan çevrimdışı şekilde izleyebilirsiniz.

 

Netflix çevrimdışı izle özelliği maalesef şimdilik tüm dizi ve filmleri kapsamıyor. Buna rağmen oldukça geniş bir çevrimdışı izle içeriği sunan Netflix’te sadece Wi-Fi üzerinden izlemek istediğiniz diziyi indirip, internetin olmadığı ortamda doyasıya izleyebileceksiniz.

Netflix üye olma işlemleri için Türkiye’den Netflix’e Nasıl Abone Olunur?  yazımıza bakabilir, Netflix Üyelikleri Türkiye’de Ne Kadar?  yazımızdada fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Şimdi ise uzunca bir süredir dört gözle beklediğimiz çevrimdışı modunu da aktif eden Netflix’te, artık mobil uygulamasından telefonunuza ya da tabletinize dilediğiniz diziyi ve filmi indirerek uçak, uzun araç yolculukları gibi bir uzun sürecek anlarda mobil verinizden hiç internet yemeden dizi ve film keyfi yaşatabilecek.

Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme Nasıl Yapılır ?

Eğer Netflix’in uygulaması mobil cihazınızda yüklü, aynı zamanda da versiyon 4.12.1 ya da üzeri ise zaten uygulamayı açtığınızda aşağıdaki gibi size artık indirebileceğinizi müjdeleyen uyarı çıkacak.

Buradan “Find something to download”a tıklamanız halinde “Available for download” kategorisine geçerek, Narcos, House of Cards, Breaking Bad, Scream, The Conjuring, Stranger Things, The Crown gibi çok iyi yapımların olduğu listeden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme
Ardından dilediğiniz bir diziye ya da filme geçtiğinizde ise aşağıdaki uyarıda olduğu gibi her bölümün yanında bir indirme işareti çıkıyor. 
Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme
Böylece dilediğiniz filmi ya da diziyi bu şekilde telefonunuza indirerek “Netflix and Chill” keyfinizi internet olmasa da katlayabiliyorsunuz.

Netflix’te İndirdiklerimi Nasıl Bulacağım, İzlediğimi Nasıl Sileceğim?

İstediğiniz dizi ve filmi indirdiniz, ardından artık yer tutmaması için silmeniz gerekli. Bu da kolay, Ana sayfada soldan açılır menüde bulunan “My Downloads” kısmından indirmiş olduğunuz dizi ve filmlere göz atabilir, sol üstte bulunan kalem ikonundan ise dilediğiniz diziyi ya da filmi silebilirsiniz.

Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme

Çevrimdışı Modunda Daha İyi Kalite İçin Nelere Dikkat Etmem Lazım?

Madem çevrimdışı modunda izleyeceksiniz, indirirken kaliteli olarak indirmenizde fayda var. Bu bağlamda sol üstteki menüden App Settings’e gelerek “Download Video Quality” bölümünü High yapmanız halinde artık filmler ve diziler telefonunuza 1080p, yani Full HD olarak indirilecek.
Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme
Aynı zamanda aynı bölümün üst tarafında bulunan “Cellular Data Usage” kısmını da Unlimited yaptığıma siz bakmayın fatura sağlığınız için de onu tavsiye etmiyorum 🙂

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir