YouTube’da Önerilen Video ve Kanalları Kaldırma

YouTube unveils their new paid subscription service at the YouTube Space LA in Playa Del Rey, Los Angeles, California, United States October 21, 2015. REUTERS/Lucy Nicholson

YouTube’da önerilen kanallar ya da videolar ilginizi çekmiyorsa anasayfada görmek zorunda değilsiniz. Yapacağınız bir iki tıklama ile kaldırabilirsiniz.

YouTube video paylaşım sitesine oturum açmadan giriş yaptığınızda tarayıcı çerezlerine göre size anasayfada ilginizi çekmesi muhtemel içerikler hazırlıyor.

Bu şuna benziyor. Hiç tanımadığınız biri size kahvaltı hazırlıyor. Oturum açtığınızda ise Google verilerinize ve ayarlarınıza göre anasayfanız hazırlanıyor. Kanallar, müzik kategorisi vb..

Oturum açarak giriş yaptığınızda istemediğiniz kanal, video ya da bölümleri ilgimi çekmiyor diyerek gizleyebiliyorsunuz.

Bir kanalı ya da bölümü gizlemek için o bölümün üzerine geldiğinizde sağ üst kısmında üst üste 3 nokta şeklinde bir işaret çıkacaktır.

youtube-populer-turkiye

Tıkladığınızda Not interested şekilinde bir ifade göreceksiniz. Şimdilik Türkçe’ye çevirmemişler ancak ilerde çevrilecektir. Tıkladığınızda o bölüm gizlenecektir.

Eğer bölümü değil de içerisinden herhangi bir videoyu gizlemek istiyorsanız o videonun üzerine geldiğinizde yine aynı 3 nokta şeklinde menü işaretini göreceksiniz.

youtube-populer-turkiye-video

Kaynak: Nebi Garcı

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.