Twitter’da Bir Kişiyi Engellemeden Mesajları Nasıl Engellenir?

Twitter’da Bir Kişiyi Engellemeden Mesajları Nasıl Engellenir

Bildiğiniz gibi Twitter, diğer sosyal ağlarda olduğu gibi mesajlaşma hizmeti de sunuyor. Direkt Mesajlar olarak bildiğimiz mesajlaşma sisteminde bazı püf noktalar mevcut.

Twitter DM (Direkt Mesaj) bölümünde mesajını görmek istemediğiniz bir kişi varsa o kişiyi ya da mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Peki kişi engellemeyi zaten biliyorsunuz ama DM Engelleme nasıl olur?

DM engelleme için Twitter spam işaretleme hizmetini kullanıyor. Biri size mesaj gönderdiğinde eğer ondan başka mesaj almak istemiyorsanız o mesajı spam olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır. Spam olarak işaretlediğiniz mesaj sahibi ya da muhatabı size bir daha mesaj gönderemeyecektir. Burada birkaç bilgi işinize yarayabilir.

Bana daha önce mesaj atmamışsa nasıl engellerim?

Size daha önce mesaj atmamışsa siz ona mesaj atıp yine spam olarak işaretleme yapabilirsiniz.

Peki bana tekrar mesaj göndermesi için engeli nasıl kaldırırım?

Twitter’da Bir Kişiyi Engellemeden Mesajları Nasıl Engellenir - 2

Engeli kaldırmak için de yine karşı tarafa bir mesaj göndermeniz yeterli olur. Mesaj attığınızda karşıdaki kişi sizin profilinizde DM gönderme ikonunu görebilir.

Twitter’da Bir Kişiyi Engellemeden Mesajları Nasıl Engellenir - 3

Spam olarak işaretlediğinizde ise karşı taraf sizin profilinizden mesaj göndermek için bir ikona sahip olamayacaktır. Bir kişiyi engellemeden bu şekilde mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Kaynak: Nebi Garcı

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.