iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Ayarlama

Bu yazımızda Taptic Engine destekli iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Ayarlama ‘nın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Jet Black rengiyle dikkatleri üzerine çeken iPhone 7’de ilk dikkat çeken nokta artık fiziksel bir home tuşunun bulunmaması. Dokunduğunuzda titreşimli geri bildirim aldığınız Taptic Engine destekli yeni home butonunun seviyesini de ayarlamanız mümkün.

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Ayarlama

Suya dayanıklı ilk iPhone olma özelliğini taşıyan, A10 Fusion işlemcisiyle performans canavarı iPhone 7, tasarım tarafında büyük yenilikler içermiyor. Hatta cihaza karşıdan baktığınızda diğer modellerle ayırt etmeniz mümkün değil.

Ancak cihazı kullanmaya başladığınızda ufak yeniliklerin yapıldığını anlayabiliyorsunuz. Bu yeniliklerin başında home tuşu geliyor. iPhone’un ikonik home butonu tamamen elden geçirilmiş.

Yapısı aynı kalsa da artık fiziksel bir buton değil. Çıt çıt eden home butonu yerine Mac ve Apple Watch’da gördüğümüz Apple’ın Taptic Engine olarak bahsettiği titreşimli, basınca duyarlı bir tuş almış. Tuşa bastığınız daha doğrusu dokunduğunuz vakit normal titreşimden farklı bir titreşim alıyorsunuz.

iPhone 7’nin home tuşunu kullanırken aldığınız dokunuş geri bildirimini (haptic feedback) isteğinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Ayarlar – Genel – Ana Ekran Düğmesi menüsü altından ulaşabildiğiniz dokunuş geri bildirim seviyesi için üç ayar mevcut. 1 (Çok az hissedilebilir titreşim), 2 (varsayılan) ve 3 (şiddetli geri bildirim) rakamından birine dokunup ardından home tuşuna basarak kendiniz için en uygununu seçiyor ve Bitti düğmesine dokunarak kaydediyorsunuz.

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti AyarlamaiPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Ayarlama

iPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti AyarlamaiPhone 7 Home Tuşu Titreşim Şiddeti Ayarlama

 

iPhone 7 Dokunuş Geri Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.