Windows’ta Sürücü Nasıl Kaldırılır?

Sürücü kurmak günümüz bilgisayarlar için bile bazen saçların dökülmesine neden olan bir deneyime dönüşebiliyor. Genel anlamda sürücü yükleme işlemleri sorunsuz yürüyor ancak bazen kritik hatalar ortaya çıkabiliyor. Hatta ve hatta bazı sürücüler bilgisayarının mavi ekran vermesine neden olabiliyor. İşletim sisteminize rahatsızlık veren veya istenildiği hizmeti sunamayan sürücülerden kurtulmak için Windows bize bazı olanaklar tanıyor.Windows’ta Sürücü Nasıl Kaldırılır? öğrenmek istiyorsanız yazının devamında yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Windows’ta Sürücü Nasıl Kaldırılır?

Eski Sürücüye Geri Dönme

1. Aygıt Yöneticisine ulaşın (Start butonuna basarak aramaya Aygıt Yöneticisi ve Device Manager yazarsanız hedefe ulaşacaksınız)
2. Kullandığınız donanımın kategorisini bulup çift tıklayın.
3. Donanımın kategori listesi altında beliren ismine çift tıklayın.
4. Açılan pencerede (bkz. alttaki resim) Sürücüler sekmesini tıklayın.
5. Daha önce kurulu bir sürücünüz varsa “Sürücüye Geri Dön” butonu size eski bir sürücüyü tekrar kurma imkanı sağlayacaktır.
6. Ufak bir kutucukta yapmak istediğiniz işlemden emin olup olmadığınız sorulacak. Evet, derseniz eski bir sürücüyü aktif hale getireceksiniz.

Windows'ta Sürücü Nasıl Kaldırılır?
Windows'ta Sürücü Nasıl Kaldırılır?

Bu aşamadan sonra Windows son sürücüyü kaldırıp eski bir sürücüyü tekrar kullanmanızı sağlayacaktır. Sistem ayarlarının değiştiğine dair bir bildirimle karşılaşabilirsiniz ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Driver (Sürücü) Nasıl Yüklenir?

Sürücü Nasıl Silinir?

Eğer bir sürücüyü tamamiyle silmeniz gerekiyorsa kullandığınız cihazın kendi program kaldırma aracı en güvenli yöntemdir. Ancak birçok donanım da böyle bir araca sahip olmuyor. Bunun için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şu şekilde:

1. Aygıt Yöneticisini açın (Start butonuna basarak aramaya Aygıt Yöneticisi ve Device Manager yazarsanız hedefe ulaşacaksınız)
2. Kullandığınız donanımın kategorisini bulup çift tıklayın.
3. Donanımı Sağ tıklayarak “Kaldır” seçeneğine gelin.
4. Windows bu işlemi onaylamanız için tekrar emin olup olmadığınızı soracak. Tamam butonunu seçip işleme devam edin.
5. Sürücüyü kaldırma işlemi gerçekleştiğinde bilgisayarınızı en kısa zamanda yeniden başlatın.

Windows'ta Sürücü Nasıl Kaldırılır?

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra kullandığınız ürünün resmi web sayfalarından çıkan son sürücülere ulaşmanız mümkün. Yeni sürücüden memnun değilseniz çalıştığından emin olduğunuz eski bir versiyon da işinize yarayacaktır. İşlemleri yürütürken karşılaştığınız bir sorun varsa aşağıdaki yorum kutusundan bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 Kurtarma Sürücüsü Nasıl Oluşturulur?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.