iOS için En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması !

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

iPhone yada iPad cihazınızda çektiğiniz videolar üzerinde işlem yapabilmenizi sağlayacak iOS için En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması listemizi sizler için hazırladık.

Akıllı telefonların gittikçe yaygınlaşmasıyla hem resim düzenleme uygulamaları; hem de video düzenleme uygulamaları önem kazanmaya başladı.

Özellikle de HD kayıt yapan akıllı telefonları için olmazsa olmaz uygulamalar her geçen gün uygulama marketlerinde yerlerini alıyor. Tabi her geçen gün sayısı artan uygulamaları hem takip etmek çok zor; hem de hangi uygulamayı kullanacağınıza karar vermekte bir o kadar zor.

Video düzenleme işi bilgisayarlarda genellikle pahalı ekipmanlar ve programlar isteyen, karmaşık ve öğrenmesi zor bir iştir. Fakat artık gündelik hayatta çok kolay bir şekilde kullanabileceğiniz, sizi yormayan ve zorlamayan bir çok video düzenleme uygulaması da geliştirilmeye başlandı. Neredeyse profesyonel seviye diyebileceğimiz bu uygulamalarla herkes kendi hayatının hikayesini çekmeye başladı bile.

Fakat akıllı telefon ve tabletlerde video düzenlemenin de zorlukları yok değil. Hem küçük ekran olması hem de dokunmatik olması sebebiyle video düzenleme işi bazen işkence gibi gelebiliyor. Ama, bu problemleri göz önünde bulundurarak mobil cihazlara özel olarak geliştirilmiş, kullanması kolay ve karmaşık olmayan video düzenleme uygulamaları ile video düzenleme işini yeniden zevkli bir işe dönüştürebilirsiniz.

iOS için En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması !

Video düzenlemeyi seven, yaratıcılığını konuşturmak isteyen, hayatının özel anlarını güzel bir şekilde ölümsüzleştirmek isteyenler için bir çok uygulama var. Bugün biz de sizler için, iOS için En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması ‘nı derledik.

Cute Cut

iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Cute Cut, marketteki en iyi uygulamalardan bir tanesi. Uygulamayı ilk kurduğunuzda karşınıza çıkan tutorial ile nasıl kullanacağınız konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

cute-cut

Kullanıcıya tamamen serbest bir çalışma alanı sunan Cute Cut hem video düzenleme hem de kendinize özgü ve orijinal videolar yaratma konusunda size yardımcı oluyor, bu sayede kendinizi tamamen özgür bırakarak yaratıcılığınızı konuşturabiliyorsunuz.

Sürükle bırak özelliği ile videolarınıza fotoğraf karesi, metin, müzik ve ses dosyası gibi dosyalar eklemenizi de sağlayan uygulamada 30 dan fazla çizim aracı, 3 farklı fırça tipi ve farklı pek çok efekt var.

iMovie

Video düzenleme uygulamaları deyince Apple tarafından geliştirilmiş mobil video düzenleme uygulaması iMovie’yi anmadan geçmek olmaz.

iPhone ve iPad’lerinizde kullanabileceğiniz en başarılı uygulamalardan bir tanesi.

imovie

Basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile videolarınızı editlemek bu uygulama ile çok kolay.

Hem video düzenlemeye yeni olanlar hem de  gelişmiş kullanıcılar için uygulama bir çok kapsamlı özellik sunuyor.

Çektiğiniz videoları kronolojik olarak sıralayabilir, kolay arama özelliği ile anında bulabilir, hızlı bir şekilde paylaşabilir, efektler ve filtrelerle profesyonele yakın nitelikte videolar yaratabilirsiniz.

Lumify

Bir diğer video düzenleme uygulaması olan Lumify‘i iOS cihazlarınıza indirip kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için kullanışlı ve uygun bir video düzenleme uygulaması olduğunu söyleyebiliriz.

lumify

Fakat bunun yanında bir çok güçlü düzenleme özelliğine sahip olduğunu da eklemek gerekir. Videolarınızı düzenlerken “rendering” denilen bekleme süresinin olmadığı, anında yaptığınız değişikliği görebildiğiniz bu uygulama ile yüksek kaliteli videolar yaratabilirsiniz.

20’den fazla filtre ve özel efekt ekleyebilir, videolarınızı ister otomatik ister manuel kırpabilir, ağır çekim, hızlandırma, ileri alma, geri geri çalma özelliklerini de istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Magisto

iOS cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir diğer video düzenleme uygulaması olan Magisto ile neredeyse profesyonel videolar yaratabilirsiniz. Belli temalar çerçevesinde düzenlediğiniz videolarınıza müzikler de ekleyebiliyorsunuz.

magisto

Videolarınızdaki en iyi bölümleri seçen bir yapay zeka teknolojisiyle videolarınızı düzenlemek artık çok kolay. Ayrıca düzenlediğiniz videoları kolayca Facebook, Twitter, Youtube üzerinden veya e-mail ile paylaşabilirsiniz.

Yarattığınız videoları kolay bir şekilde organize etmenizi sağlayan uygulamada çeşitli görsel efektler, filtreler ve geçişler de bulunuyor.

MixBit

Pratik bir şekilde eğlenceği videolar çekebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz ücretsiz bir diğer video düzenleme uygulaması da MixBit.

mixbit

Bu uygulama ile farklı videoları birleştirebilir, üzerlerinde düzenleme yaparak yayınlayabilirsiniz. Sürükle bırak desteği ile videoları düzenlemek, kesmek, silmek, kaydetmek ve yayınlamak çok daha kolay.

YouTube‘un kurucuları tarafından geliştirilmiş olan MixBit ile düzenlediğiniz videoları Facebook ve Twitter’da tek bir tuşla paylaşabilirsiniz.

İnternet Videoları Nasıl İndirilir ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.