WhatsApp’ı Ücretsiz Ve Telefon Numaranızı Gizleyerek Kullanın!

WhatsApp'ı Ücretsiz Ve Telefon Numaranızı Gizleyerek Kullanın!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı sanal telefon numaraları sayesinde kendi numaranızı kullanmadan ve de ücret ödemeden kullanmanız mümkün! Bakın nasıl olduğunu anlatalım.1 milyarı geçkin indirme sayısıyla popüler mobil uygulamardan birisi olan WhatsApp‘ın iki önemli handikapını sanal cep telefonu numarasıyla telafi etmek mümkün. ABD merkezli ücretsiz telefon numarası tahsis eden servisler bu konuda çok işimize yarayacak. Bunlardan biri olan Voxox’tan bahsedeceğim. Voxox, ABD lokasyonlu ücretsiz bir gsm numarası edinmemize yarayan güzel bir servis.

1. https://signup.voxox.com/signupvoxox adresine gidiyoruz.

2. Çıkan üyelik formunu dolduralım.

whatsappi-ucretsiz-ve-telefon-numaranizi-gizleyerek-kullanin-1

3. Sms onayı isteyen ekranla karşılaşıyoruz. Cep numaramızı yazıp “Submit” ikonuna tıklayalım. Kısa mesaj olarak cebimize gelen doğrulama kodunu girerek aktivasyon işlemini tamamlayalım.

whatsappi-ucretsiz-ve-telefon-numaranizi-gizleyerek-kullanin-2_1

4. Ve ABD lokasyonlu cep numaramız hazır! Bu numara daha çok işimize yarayacak.

whatsappi-ucretsiz-ve-telefon-numaranizi-gizleyerek-kullanin-3

5. Şimdi WhatsApp uygulamamıza dönelim. Bilindiği üzere ilk açılışta bizden doğrulama için telefon numarası istemekte.

6. İlgili ekrana kendi numaramız yerine biraz önce Voxox’tan oluşturduğumuz Abd mobil numaramızı girelim ve “OK” seçeneğine tıklayalım.

whatsappi-ucretsiz-ve-telefon-numaranizi-gizleyerek-kullanin-4

7. WhatsApp kendi numaramızı yazacağımızı düşündüğü için bir süre telefonumuza mesaj gelmesini bekleyecek. Çok bekler! Gerisayım durduktan sonra ABDmobil numaramıza gelen kodu aktivasyon ekranına girmemiz gerekecek.

8. Voxox numaralarımıza gelen çağrı ve SMS’leri Android ve iOS uygulamasından görebiliriz. SMS’ler kayıt olurken yazdığımız e-posta adresine düşeceği için uygulamayı kurmanıza çok da gerek yok. E-posta adresimizi gelen doğrulama kodunu WhatsApp’a girelim.

whatsappi-ucretsiz-ve-telefon-numaranizi-gizleyerek-kullanin-10

whatsappi-ucretsiz-ve-telefon-numaranizi-gizleyerek-kullanin-6

İşlem bu kadar! WhatsApp’ı artık kendi numaramız olmadan kullanabiliriz. Böylece ilk yıldan sonraki kullanım ücretini de pratikte tahsil edemeyecekler.

Kaynak: Tamindir Blog – Murat UZUN

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir