Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir

Windows 7, 8, 8.1 kullanıcısı olarak bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltmenin en basit yolu Windows Update ile gelen yükseltme teklifine tıklamak ve yönergeleri takip etmek ancak günün birinde bilgisayarınıza temiz bir kurulum yapmak istediğinizde veya Windows 10’u başka bir bilgisayarınıza kurmak istediğinizde ISO dosyasına ihtiyacınız olacak. Bunu da elde etmenin çok basit bir yolu var.

Bilgisayarınızı henüz Windows 10’a yükseltmediyseniz veya elinizin altında zor günler için ISO formatında kurulum dosyasının olmasını istiyorsanız ne yazık ki Windows 10 indirme sayfasından ISO dosyalarına ulaşmanız mümkün değil. ISO dosyalarını nerede bulacağım? sorusunun iki yanıtı var. Microsoft’un medya oluşturma aracını kullanarak birkaç adımda Windows 10’un dilediğiniz sürümünü ISO formatında kaydedebilir ve USB diskinize atabilirsiniz. Yükleme medyası oluşturmanın haricinde bir başka yol ise Microsoft Tech Bench Upgrade sayfasına gitmek.

Windows 10 ISO Dosyası İndirme:

win10-iso-1

win10-iso-2

  • Confirm butonuna tıkladığınızda isteğinizin onaylandığına dair, sayfayı yenilememeniz gerektiğini içeren bir uyarı mesajı görüntüleniyor.

win10-iso-3

  • Dil seçiminizi yapıp Confirm butonuna tıkladığınızda bir önceki uyarı mesajının ardından Windows 10’u ISO formatında 32-Bit ve 64-Bit sürümünü indirebiliyorsunuz.

win10-iso-5

win10-iso-6

Windows 10 Etkinleştirme:

Bu noktada “Windows 10 ürün anahtarını nereden bulacağım? sorusu ortaya çıkacatır. Windows 7, 8 veya 8.1 ürün anahtarınız varsa Windows 10’u etkinleştirmek için kullanabiliyorsunuz. Bunun nasıl yapılacağını Windows 7/8/8.1 Ürün Anahtarı ile Windows 10 Etkinleştirme isimli yazımızda anlattık.

Kaynak: Tamindir Blog – Erkan Calp

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.