Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Telefonunuz yada bilgisayarınızdaki bağlantı sorunlarınızın nedenlerini Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü yazımızda anlatıyoruz.

Whatsapp Web Bağlanmıyor sorununu tek tek nedenleri ve çözüm yolları ile listeleyeceğiz. Whatsapp web bağlantılarında telefonunuzun ve bilgisayarınızın çalışan bir internet bağlantısı üzerinde olması gerekmektedir.

Web bağlantınız olmasına rağmen , telefonunuzda herhangi bir bağlantı hatası varsa bağlantı kuramazsınız.

Durum böyle olunca operatör , Wi-Fi gibi internet erişiminizi sağlayan servislerle alakalı olarak farklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Düşük sinyalle internete bağlı olduğunuz zaman da bağlantı hataları almanız muhtemel.

NOT: Servislerden kaynaklanan veya engellemelerden kaynaklı olarak bazı durumlarda geçiçi olarak girişler kapatılabilir. Bu durumda herhangi bir ayar değiştirmeden sistemin düzelmesini beklemeniz gerekmektedir. Genellikle önemli olaylarda geçiçi olarak erişim kapatılabiliyor.

Whatsapp web’e bağlanabilmek için web arayüzünden veya uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Bakınız :WhatsApp Bilgisayar Versiyonu Nasıl Kullanılır?

Gerekli yükleme işlemlerini tamamlandıktan sonra QR kodunu okuttuktan sonra oturumunuzun aşağıdaki görseldeki gibi açılması gerekiyor.

Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Telefona ulaşmaya çalışılıyor” hatası ile karşılaşıyorsanız , Telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olmadığı anlamına gelmektedir.

Burada telefonunuzun bağlantıları kontrol etmeniz gerekiyor. İnternet erişiminiz olmasına rağmen hala hata alıyorsanız telefonunuzu yeniden başlatarak, tekrar bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

WhatsApp Web’deki oturumunuz telefonunuzdaki WhatsApp’ın bir uzantısıdır. WhatsApp Web, mesajlarınızı senkronize etmek için telefonunuza bağlanır, böylece her iki cihazda da tüm mesajlarınızı görebilirsiniz. WhatsApp Web kullanabilmenizin birinci koşulu akıllı telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınız olmasıdır.

Tıpkı telefonunuzda WhatsApp kullanmak gibi, bilgisayarınızda WhatsApp Web’i kullanmak için de güçlü ve sabit bir İnternet bağlantınız olması gerekir. Eğer sohbet listenizin üst kısmında sarı renk bir kutunun içerisinde “Bilgisayar Bağlı Değil” hata mesajını görüyorsanız bilgisayarınızın internet bağlantısının aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer bilgisayarınızın İnternet bağlantısı normalse ve WhatsApp Web üzerinden mesaj alıp gönderemiyorsanız, önce sayfayı yenileyin.

Bazı durumlarda web oturumunuzu sonlandırıp tekrar açmanız gerekebilir. Oturumu kapatıp tekrar açmak için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz.

  1. Menü simgesine  basın.
  2. Çıkış‘ı seçin.
  3. Ekrandaki talimatları takip ederek tekrar giriş yapın.

Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Eğer ortak kullanım alanında bulunan bir internet bağlantısı kullanıyorsanız, iş yeri, okul, kafe gibi, Whatsapp web oturumu engellenmiş olabilir. Bunu , operatörünüzün internet bağlantısını kullanarak test edebilirsiniz. Eğer kendi internetiniz ile sorunsuz bağlanabiliyorsanız, Whatsapp web erişimi engelli anlamına gelmektedir.

Web oturumu açmak için “web.whatsapp.com, *.web.whatsapp.com ve *.whatsapp.net” adreslerine erişim izni verilmesi gerekmektedir.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. halil dedi ki:

    telde whatsapı açıp ekranı öyle kilitleyin kopmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir