Facebook’ta “Görüldü” Özelliği Nasıl Kapatılır?

Facebook'ta görüldü özelliği nasıl kapatılır

Facebook ve WhatsApp’taki görülme özelliği, bazen ciddi anlamda başımızın ağrımasını sağlayacak sorunların oluşmasına neden olabiliyor. (WhatsApp Mesajı Karşı Tarafa Mavi Tik Göstermeden Nasıl Okunur?)

Bir mesaj geldiğinde onu görüp cevap vermediğiniz ya da veremediğiniz zaman karşı tarafın yaptığı tripler, durduk yere canınızı sıkar.

Facebook Unseen ile bu dertlerden kurtulabilirsiniz.

goruldu-yazisi-kaldirma2

Facebook, sohbette görüldü uyarısı bir çok kişiyi rahatsız ederek kullanıcıları bu eklenti için çözüm üretmek zorunda bırakmıştır. Her ne kadar iyi niyetle yapıldığı tahmin edilse de, kullanıcıların arasını açan bu özellik üzerine bazı yazılımcılar çalışarak bir çözüm sundular.

(Facebook Hesabı ‘Hack’lenen Ne Yapmalı? Hesap Nasıl Kurtarılır?)

İnternetin popüler tarayıcılarından Google Chrome’a veya Mozilla Firefox’a eklenecek bir uzantı sunan yazılımcılar, kullanıcıların derdine derman oldu.

Facebook sohbette bulunan görüldü uyarısı sizleri de rahatsız ediyorsa hemen ufak bir eklenti ile sorunu halledebilirsiniz.

Eklentileri tarayıcılarınıza uygun olarak indirdikten sonra ayarlarda bulunan kutucuğa ‘tik’ işareti koyarak eklentinizi aktive edeceksiniz.

Facebook görüldü uyarısı için çözüm olabilecek olan bu eklentiler bir çok kullanıcı tarafından kullanılmakta ve gayet güvenlidir

 

Kaynak: AOrhan

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir