Ücretli Android Uygulama Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Ücretli Android Uygulama Aboneliğini İptal Etme

Bilindiği gibi bazı android uygulamaları indirmek ücretsizdir ancak belli özelliklere erişmek için ücret ödemek yani abone olmak gerekmektedir. Genellikle Tango, Badoo, Lovoo, Azar, Mico, MeetMe gibi arkadaşlık uygulamalarında VIP üyelik bulunmaktadır. VIP üyelikler için belli bir abonelik ücreti ödeyerek Haftalık, Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık, 12 Aylık premium üye olunabilmektedir. Ancak birçok uygulama aboneliğinde abonelik iptal edilmediği sürece abonelik yenilenmekte ve ücret ödenmektedir. Ayrıca uygulamayı kaldırmak veya hesabı silmek aboneliğin iptali için yeterli değildir.

Bunun için Google Play üzerinden veya  payments.google.com bağlantısında uygulama aboneliğini iptal etmek gerekmektedir.

Google Play Üzerinden Abonelik İptali

  • Telefonunuzdan Google Play uygulamasını açın.
  • Ekranın sol üst tarafındaki menü simgesine dokunun ve açılan menüden Hesabım sekmesini seçin.

google-play-hesabim

  • Açılan menüde Abonelikler altında yer alan aboneliklerinizi seçin ve Abonelik İptali seçeneğini seçin.

google-play-abonelik-iptali

Unutmayın ki abonelik iptalinde para iadesi yoktur. Örnek olarak 100 TL karşılığında 12 aylık bir abonelik almışsanız ve 6. ayda aboneliğinizi iptal ederseniz geri kalan 50 TL size iade edilmez. Ve aboneliğiniz 12. aya kadar devam eder. 12. ayın sonunda aboneliğiniz biter ve iptal olur.

Kaynak: Teloji

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir