Youtube Hesabını Kalıcı Olarak Silme

YouTube uygulamasında var olan hesabınızı tamamen silerek yeni bir hesapla başlangıç yapmak istiyorsanız bu işlemi yapmanız mümkün. Google+ ve kullandığınız Youtube hesabı birbiriyle entegre olarak çalıştığından dolayı Youtube hesabını tamamen silmek istiyorsanız ilk olarak Google+ profiliniz üzerinden bu işlem yapılmalıdır.  Google+ profili silme işlemi Gmail, Fotoğraflar, Drive veya diğer Google ürünlerini kesinlikle etkilemeyecektir. Youtube uygulamasında birden daha fazla kanalı bulunan kullanıcılar Google hesaplarını silmeye gerek kalmadan ikincil hesaplarını kolayca silebilirler.

Youtube Hesap Silme

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 1

-Google Hesap Yönetimi sayfasına giriş yapıyoruz. Google içerisinde Google+ hesabınız ve bütün YouTube hesaplarınız birbirine bağlantılıdır. YouTube hesabınızı tamamen silinmesinin tek yolu hesabınızla ilişkili olan Google+ profiliniz üzerinden Youtube hesabını tamamen silmektir.

-Google+ hesabınız üzerinden Youtube hesabını tamamen silmek Gmail yada Drive gibi kullandığınız diğer Google ürünlerini kesinlikle etkilemez. Kullanmış olduğunuz e-postalarınızı veya sakladığımız dosyalarınızı etkilemez. Google’ da yüklenmiş olan tüm fotoğraflarınıza Picasa üzerinden kolaylıkla erişilebilirsiniz.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 2

-Google hesap yönetimi içerisinden hesabınızı veya hizmetlerini silme sekmesine tıklayın. Aradığınız seçenek hesabınıza gmail kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde karşınıza çıkacak olan ekranda Hesap Tercihleri sekmesinde yer alır.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 3

-Açılan sekme üzerinden Google Hesabı ve verileri sil sekmesine ve tıklayarak devam ediyoruz.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 4

-Açılan sekme üzerinden şifrenizi tekrardan Oturum aç sekmesine tıklayın. Bu aşamadan silme işlemi yapmak istediğinizden emin olmanız açısından yeniden giriş yapılması istenmektedir.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 5

-Açılan sekme üzerinden silme işlemini gerçekleştiriyoruz. Kullanmakta olduğunuz Youtube hesabını tamamen silmek için Youtube görselinin yanında bulunan Çöp kutusu görselinin üzerine tıklayın.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 6

-Açılan sekme üzerinden İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum sekmesine tıklıyoruz. Bu sekmeye tıkladığınız esnada liste açılacaktır. Bu liste üzerinden silecek olduğunuz ne kadar içerik varsa onlar gösterilecektir.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 7

-Açılan sekme üzerinde açılan listenin altında bulunan içeriğimi sil sekmesine tıkladığınızda hesabınızı silmeniz için onay sekmesi açılacaktır.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 8

-Açılan onay sekmesi sayfasında yapanız gereken son işlem olarak mail adresinizi yeniden girerek içeriğimi sil sekmesine tıklamak olacak.

Youtube Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 9

-Bütün önergeleri doğru olarak uygulama işlemini yaptık artık, YouTube hesabınız kalıcı olarak silinmiş ve işlemi başarı ile tamamlamış olduğunuzu gösteren ekrana bakıyorsunuz demektir.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.