Telefonların Dokunmatik Ekranları Nasıl Korunur?

Akıllı telefon kullanan kişilerin en çok sıkıntı yaşadığı konulardan birisi ekranların çizilmesi ya da kırılmasıdır. İşte dokunmatik ekranlar için alınacak bazı önlemler ve öneriler.

Üreticiler tarafından ekranlarda yaşanan sorunlar nedeniyle dayanıklılık konusunda ekranlar desteklenirken, her ne kadar ekranlar daha dayanıklı olsa da sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle pen desteği bulunan modellerde ekranda çizilmeler olabildiği gibi bu tür cihazlar için mutlaka özel kalemlerin kullanılması ve kalemin ekrana çok bastırılmaması gerekmektedir.

(Akıllı Telefonların Ekranı Nasıl Temizlenir?)

Ekranlar için önemli sorunlardan birisi de statik elektriktir ve bu nedenle elektrostatik boşalım yaşanmaması adına diğer teknolojik cihazların yanlarına ya da tablet gibi ekranlar üzerine telefonlar konulmamalıdır.

Kullanıcıların unutmaması gereken önemli bir detay da ekranların hassas olduğu ve bu nedenle dokunuşlarda ekrana çok sert bastırılmaması gerekir.  Özellikle telefonda çok oyun oynayan kişilerin oyun sırasında farkında olmadan ekrana sert bastırdığı ve bu nedenle ilerleyen dönmelerde sorun yaşayabildiği görülmektedir.

(Telefonunuzu Bakterilerden Koruma Yolları)

Ekranlar için özel olarak üretilen korumalar ve telefon kılıfları, ekranın korunması konusunda büyük bir güvenlik sağlamaktadır. Bu açıdan zevkinize göre bir telefon kılıfı ve kırılmaz, dayanıklı ekran bantlarını alarak ekranınızı ve telefonunuzu güvenlik sağlayabilirsiniz.

Tüm bu detayların yanı sıra ekranın su teması, güneşe direk maruz kalması gibi durumlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Böylece ekran konusunda yaşanacak sorunları önleyebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.