Android’de Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Android işletim sistemlerine ait akıllı telefonlarda yada tabletlerde uygulamalar geliştiricileri tarafından uygulamalar güncellenir.Bu güncellemeler ile birlikte telefonunuzdaki güncellenen uygulamalara farklı özellikler yada diğer özellikleri geliştirilir. Bu konumuzda Android işletim sistemine ait telefon yada tabletlerde kısaca Android’de Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır konusunu anlatacağız.

Android cihazlarda uygulama güncellemek için internet bağlantısı yada güncellemek istediğiniz uygulamanın APK uzantılı dosyasını indirmelisiniz ve telefonunuza atmanız gerekmektedir.

Size tavsiyemiz ise her zaman güncelleme işlemini güvenilir bir yerden yapmanız ve en güvenilir yer ise Android işletim sistemleri için Google Play Store.Android işletim sistemlerinde Uygulama,Oyun yada farklı bir indirme yapmak istiyorsanız Google Play üzerinden yapabilirsiniz ve buradan ücretli yada ücretsiz olarak istediğiniz indirebilirsiniz.Bu güncelleme ve indirme işlemleri için ise bir adet Gmail hesabınız olması gerekmektedir.

Android’de Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır ?

1-Google Play üzerinden uygulama güncelleme

Android’de Uygulama Güncelleme işleminde Google Play üzerinden güncelleme yapmak istiyorsanız Google Play’a giriş yapınız ve hangi uygulamaya güncelleme geldiyse arama yapınız.Karşınıza o uygulama geldiğinde ise Güncelleme demeniz yeterli olacaktır.Daha sonra internet bağlantınızın hızına göre kısa sürede güncelleme işlemini bitirecektir.

Eğer güncellemelerin otomatik olarak güncellemesini istiyorsanız yada Otomatik güncelleme işlemini kapatmak istiyorsanız aşağıdaki görseldeki gibi kapatmanız yeterli olacaktır.

Google Play üzerinden uygulama güncelleme

2-APK dosyası ile Android Uygulama Güncelleme

Bu işlem ise android cihazınızda bulunan bazı ayarların açılması ile yapılan güncelleme işlemidir.APK dosyasını internet üzerinden bulmanız ve android cihazınıza data kablosu ile atmanız gerekmektedir.Daha sonra ise aşağıda verecek olduğumuz ayaları yaparak yeni güncelleme için APK dosyasını yükleme ile güncelleme işlemini yapmış olacaksınız.

APK dosyası ile Android Uygulama Güncelleme

Menü tuşunu ya da Uygulamalar bölümünü kullanarak AYARLAR‘a gidin.Güvenlik’e basın ve Bilinmeyen Kaynaklar (Market üzerinden bilinmeyen uygulamaların alınmasına izin ver.

Bu iki işlem ile sadece güncelleme değil aynı zamanda android cihazınıza uygulama yükleme işleminide yapmış olacaksınız.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.