Tarayıcı Üzerinde Maskelenen veya Unutulan Şifreler Nasıl Bulunur?

Tarayıcı Üzerinde Maskelenen veya Unutulan Şifreler Nasıl Bulunur

Her gün onlarca web sitesine girip çıkıyoruz. Bu sitelerden bazıları bizim vazgeçemediğimiz platformlar arasında yer alıyor. Üye olurken seçtiğimiz şifreleri çoğu zaman ‘zaten tarayıcıda kaydediliyor’ diyerek önemsemiyoruz. Hal böyle olunca beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında şifremizi hatırlamakta zorluk çekiyoruz.

Anlatıma başlamadan önce en iyi şifre yönetim programları konumuzu okumanızı tavsiye ederim. Oldukça güvenli ve işinizi oldukça kolaylaştıracak bir hizmetten faydalanmak sizin yararınıza olacaktır. Şimdi asıl konuya gelelim.

Size maskelenen şifreleri nasıl bulacağınızın resimli anlatımını hazırladım. Gerekli aşamaları yaptığınızda 10 saniye içinde şifrenizin ne olduğunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

1- Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarına girdikten sonra şifremizi unuttuğumuz siteye giriyoruz. -Burada bir hatırlatma yapayım. Tarayıcınızın daha önce bu şifreyi kaydetmiş olması gerekiyor.

Şifrenizi hatırlamadığınız için bu işlemi gerçekleştiriyoruz.- Örneğin Tamam.org şifrenizi unuttunuz diyelim.

Giriş ekranına geldikten sonra şifreyi seçip sağ tıklıyoruz ve ‘Öğeyi İncele’ diyoruz. Chrome’da bu ‘Öğeyi Denetle’ olarak geçiyor.

unutulan-sifre-en-kolay-nasil-bulunur-ornek-1

2- Karşımıza sayfanın kaynağı çıkacak. Burada aşağıda tarif ettiğim işlemi yapıyoruz. type=”password” kısmındaki password kelimesini silip yerine ”text” yazıyoruz.

unutulan-sifre-en-kolay-nasil-bulunur-ornek-2

3- Son olarak giriş ekranına baktığımızda şifre kısmında maske yerine şifrenizin yazdığını göreceksiniz. Şifreyi bir kenara kaydettikten sonra tekrar eski haline getirebilirsiniz.

unutulan-sifre-en-kolay-nasil-bulunur-ornek-3

Kaynak: Tam İndir / Blog (Gökhan Abay)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.