Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

En popüler müzik servislerinden birisi olan Spotify platformundan sıkılan, memnun kalmayan ve daha iyisini arayanlar için Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi ‘ni derledik.

Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

Spotify’dan başka yeni müzikler keşfedebileceğimiz platformlar yok mu? Elbette var. Özellikle yeniliklere açıksanız ve farklı müzik türlerini seviyorsanız kullanabileceğiniz farklı web servisleri ve uygulamalar bulunuyor. Biz de bugün sizler için bu müzik servislerini araştırdık. İşte Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

Deezer

Spotify’dan sonra en çok bilinen ve sevilerek kullanılan müzik uygulamalarından bir tanesi de Deezer. 180 ülkede 12 milyon aktif kullanıcısı bulunan bu platform üzerinden 30 milyon şarkıyı ücretsiz olarak dinleyebiliyorsunuz.

Spotify Altenatifi 5 Müzik Servisi

Yeni müzikler keşfetmek istiyorsanız başvurabileceğiniz güzel kaynaklardan birisi olan Deezer ile keşfettiğiniz şarkıları daha sonra arkadaşlarınızla da paylaşarak aldığınız keyfi iki katına çıkarma şansına da sahipsiniz.

Uygulama ile yeni müzik trendlerini keşfedebilir, binlerce farklı türde yayın yapan radyo kanallarını dinleyebilir, kendinize ait müzik listeleri ve bir müzik arşivi oluşturabilir ve mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Deezer Android

Deezer IOS

Hype Machine

Listemizde Deezer dışındaki servisler aslında çok da fazla adı duyulmamış ve perde arkasında kalmış servisler diyebilirim. Hype Machine de bunlardan bir tanesi.

Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

Sürekli aynı şeyleri dinlemekten sıkıldıysanız ve yeni müzikler keşfetmek istiyorsanız Hype Machine tam aradığınız platform. Hype Machine’nin en önemli özelliği müzik blogger’larının seçtiklerini görebilme şansı tanıması.

Servis, 800 adet özel olarak incelenerek seçilmiş popüler müzik blogger’ının o anda tartıştığı ve ilgilendiği müzikleri görmenizi sağlıyor. Böylece normalde haberiniz bile olmayacak müziklere erişme şansı yakalıyorsunuz.

Hype Machine Android

Hype Machine IOS

Noon Pacific

Bir diğer yeni müzikler keşfetmenizi ve dinlemenizi sağlayacak olan platform Noon Pacific farklı ve orijinal bir fikir üzerinden geliştirilmiş. Servis size her hafta maille farklı ve yeni şarkılar gönderiyor.

Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

İsminin Noon Pacific olmasının sebebi size Pasifik saatiyle her hafta pazartesi günü öğleyin yeni müzikler göndermesi. Tam 10 adet şarkı gönderen uygulamayı bir nevi mail listesi olarak da düşünebilirsiniz.

Servisi kullanmak için tek yapmanız gereken üye olmak. Web servisi üzerinden herhangi bir ücret ödemeden yeni şarkıları dinleyebiliyor ve eski listelere erişebiliyorsunuz. Mobil uygulamaları kullanmak içinse cüzi bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor.

Noon Pacific Android

Noon Pacific iOS

This Is My Jam

Yine farklı ve orijinal bir web servisi olan This is my jam sürekli aynı şeyleri dinlemekten sıkılanların yeni şeyler keşfetmelerini sağlıyor. Pek çok gazete ve web sitesinden de çok olumlu eleştiriler alan This is my jam’i denemelisiniz.

Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

Bu servisi orijinal kılan en önemli özelliği ise size her hafta tek bir şarkı seçmenize imkan tanıması diyebilirim. Böylece yeni duyduğunuz ve dilinize takılan üstüste dinlediğiniz bir şarkıyı servis üzerinden bir hafta boyunca dinleyebiliyorsunuz.

Yine servis üzerinden diğer insanların kendilerine seçtikleri şarkıları dinleyebiliyor, böylece dünyanın her yerindeki insanların dinledikleri şarkılara göz atma şansı bulabiliyor ve yeni şeyler keşfedebiliyorsunuz.

This Is My Jam Web Servisi

Upbeat

Son uygulamamız olan Upbeat de yine bir web servisi. Upbeat ile internet üzerinde bulunan ve normalde erişemeyeceğiniz şarkıları dinleyebiliyor, yeni çıkan ve eskiden beri olan fakat duymadığınız şarkıları keşfedebiliyorsunuz.

Spotify Alternatifi 5 Müzik Servisi

Upbeat’in en önemli özelliği kullanıcı deneyimi göz önünde bulunularak geliştirilmiş olması. Zira servise kullanıcılar Soundcloud üzerinde beğendikleri şarkıları ekliyor ve diğer kullanıcılar da bunları oyluyor.

Yani servis üzerinden kullanıcılar tarafından daha çok oylanan şarkıları görüntüleyebiliyor, dinleyebiliyor, hatta kendiniz de yeni şarkılar ekleyebiliyorsunuz. Böylece ortak bir şarkı platformu oluşturmuş oluyorsunuz.

Upbeat Android

Upbeat IOS

En Popüler Akıllı Telefon Uygulamaları

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.