Satın Alınabilecek Üst Segment’de En İyi 4 Akıllı Telefon

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Bu yazımızda İşlemci teknolojileri ve Ram miktarı ile bilgisayarlara kafa tutan Satın Alınabilecek Üst Segment’de En İyi 4 Akıllı Telefon listesini sunuyoruz.

Akıllı telefon alanı sürekli olarak genişlemeye başladı. Öyle ki artık akıllı telefonlar sınıf sınıf değerlendirilmeye de başladı. Genelde teknik özellikler konusunda sınırlı ve donanımları çok gelişmiş olmayan akıllı telefonlar giriş seviyesi akıllı telefonlar, biraz daha fiyat performans ürünü olan akıllı telefonlar orta segment akıllı telefonlar, gerek işlemci teknolojileri gerek Ram miktarı ile bilgisayarlara yetişmeye başlayan telefonlar ise üst segment telefonlar olarak adlandırılıyor.

Bununla beraber sürekli yeni akıllı telefonların pazara dahil olması hemen her sınıf için yeni akıllı telefon tercihlerinin de ortaya değişmesine neden olmaya başladı. Peki, son dönemde üst segment için tercih edilebilecek en iyi telefonlar hangileri?

Satın Alınabilecek Üst Segment’de En İyi 4 Akıllı Telefon

Sony Xperia X

Sony’nin Xperia serisinin yeni üyesi olarak karşımıza çıkan Sony Xperia X üst segment akıllı telefonlar için ilk tercihlerden biri olarak dikkat çekiyor. Ekran boyutu konusunda 5.0 inç ile beraber gelen seri bunun dışında Full HD çözünürlük desteği sunmakta.

Sony Xperia X

Ayrıca parlamalara karşı IPS ekran ile önlem alan Sony, 3 GB Ram ve 23 megapiksel arka kamerası ile dikkat çekiyor. Ön kamera için de 13 megapiksel seçimi yapan teknoloji devinin Android 6.0 ile beraber geldiğini de söylemek gerek. Telefonun fiyatı ise 1900 TL civarlarında.

HTC 10 Akıllı Telefonlar

Samsung ve Apple’ın hemen arkasında sektörün en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC’nin amiral gemisi modellerinden biri olan HTC 10, üst segment için en iyi tercihlerden birisi. Telefonun ilk olarak 5.2 inç ekran boyutuna sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

HTC 10 Akıllı Telefonlar

Bunun dışında ekran çözünürlükleri için ise 2K olarak bilinen 1440X2560 çözünürlüğüne sahip olan serinin işlemci teknolojisi için de 2,5 GHz Dual Core ve 1,6 GHz Dual Core işlemcilere yer verdiğini söylemek gerek.

Akıllı telefon alanında üst segment için ideal olarak gösterilen 4 GB Ram miktarını da bulunduran serinin 12 Megapiiksek arka kamerası ve 3000 mAH kapasiteli pili bulunduğunu da belirtelim. Telefonun fiyatı için ise 3000 TL ile 2800 TL arasında bir fiyat aralığı olduğunu söylemek gerek.

Taksitle Alınabilecek Cep Telefonları

Samsung Galaxy S7 Edge

Tabi ki üst segment akıllı telefonlar denildiğinde akla ilk gelen telefonlardan birisi de Galaxy S7 Edge. Note 7 serisinde yaşanan sorun ile beraber bir kez daha şu an için Samsung’un en başarılı modeli olan Galaxy S7 Edge Snapdragon 820 serisi işlemciler ve 4 GB Ram ile rakiplerini geride bırakan bir seri.

Samsung Galaxy S7 Edge

Şimdilerde Android N için güncelleme çalışmaları devam eden serinin 5.5 inç ekranı ve 2K çözünürlüğe sahip olan Super AMOLED ekranlara sahip olduğunu da belirtelim. 3600 mAH kapasiteli piller ile beraber gelen telefonun ülkemiz fiyatı ise şimdilerde 2600 TL civarlarında.

iPhone 7 Plus

Apple’ın kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefonu iPhone 7 Plus serisi de üst segment akıllı telefonlar için en ideal ürünlerden bir tanesi.  5.5 inç Full HD çözünürlük desteği ve bunun yanında IPS panelli ekran ile gelen telefon 3 GB Ram miktarına çift kamera teknolojisine ve A10 işlemcilere sahip.

iPhone 7 Plus

Gerek yazılım gerekse de donanım özellikleri konusunda da tam anlamıyla üst segment ürünlerinden biri olan iPhone 7 Plus telefonları için ülkemiz fiyatı 3600 TL civarında seyrediyor.

500-600 TL Arasında Alınabilecek en iyi 9 Akıllı Telefon

800-1000 TL Arasında Alınabilecek en iyi 10 Akıllı Telefon

1200 -1500 TL Arasında Alınabilecek en iyi 16 Akıllı Telefon

1000 TL – 1500 TL Aralığında Alınabilecek En iyi 10 Akıllı Telefon

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.