Samsung Televizyonda YouTube Açılmıyor Sorunu

Yeni nesil Samsung televizyonlarınızla, istediğiniz gibi internette dolaşarak, istediğiniz gibi videolar izleyip sosyal medyayı takip edebiliyorsunuz. Tabii ki bazı problemler meydana geldiği gibi, son dönemlerde Samsung televizyonlarda da baş gösteren YouTube açılmama sorunundan bahsedeceğiz. YouTube açılmama sorunuyla ilgili çokça çeşit bulunmakta. Bakalım YouTube, Samsung televizyonda hangi sebeplerden dolayı açılmayabilir?

  1. SAMSUNG TV’NİZ YOUTUBE DESTEKLİ OLMAYABİLİR

Bazı Samsung TV modelleri, internette dolaşmanıza izin verse de YouTube destekli olmayabiliyor. Eğer elinizdeki cihaz EH5300 veya FH6200 modellerindeyse, başka bir kaynaktan YouTube için özel yazılım kullanmanız gerekebilir.

  1. SAMSUNG TV’DE YOUTUBE’A ERİŞİLEMEME SORUNU

Bu problem, hemen hemen herkesin karşısına çıkmıştır. Burada bellek ve depolama doluluğundan hata alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sistemi sıfırlamak ve Samsung TV donanımını kaldırıp tekrar yüklemek olacaktır.

  1. YOUTUBE İNTERNET PROTOKOL AYARLARI NEDENİYLE ÇALIŞMIYOR OLABİLİR

Bu hatayı alıyorsanız kesinlikle uygulamada veya televizyonda bir hata olmadığını bilmelisiniz. Yapmanız gereken tek şey internet ayarlarıyla oynamaktır. Menü > Ağ > Ağ Durumu > IP Durumu ve son olarak DNS ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirin. Sorun çözülecektir.

  1. SAMSUNG TV YOUTUBE BELİRSİZ NEDENLERDEN DOLAYI ÇALIŞMIYOR

Bu hatayı alıyorsanız televizyonunuzu sıfırlamalısınız. Bunu yapabilmeniz içinde çok hızlı bir şekilde sırasıyla Bilgi, Menü, Sessiz Tuşu ve ardından Güç tuşlarına basmalısınız. Kısa süre sonra televizyon kapanacaktır ve sıfırlanacaktır. Cihazın YouTube’da çalışıp çalışmadığını, televizyonu tekrar açarak öğrenebilirsiniz.

  1. YOUTUBE LİSANS SORUNU NEDENİYLE ÇALIŞMIYOR OLABİLİR

Bu hususta panik yapmanıza asla gerek yoktur. Tamamen ücretsiz yazılım indirerek, ‘’Grab It’’ ismindeki kutucuğa izlemek istediğiniz videonun bağlantısını yapıştırın. Hal böyle olunca artık Samsung TV’de ve desteklenen tüm cihazlarda istediğiniz videoları izleyebileceksiniz.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir