Samsung OLED Ekran Üretimini Arttırıyor

Son nesil Samsung ürünlerinde sıklıkla OLED ekranları görmekteyiz. Bunun dışında üretici firmalar da, OLED ekran üretim kapasitesinde artış göstermeye başladı. Bu üreticilerin başında gelen Samsung ise, en büyük rakibi olan Apple’a OLED Panel tedarik edeceğini duyurmuştu.

Samsung cephesinden verilen habere göre ise Apple için 7 farklı bantta OLED ekran panel üretimi yapıldığına dair bilgiler veriliyor ‘Esnek’ olarak hafızalara kaznınan bu paneller ile yeni iPhone serisinin ön kısmı tamamen ekran kaplı bir şekilde gelmesi bekleniyor. Güney Koreli kaynaklara göre ise Samsung bu ay ile beraber Apple için üretim yapacağı OLED panelin üretimini hızlı bir şekilde yapacak.

Şirketin üretim haznesini ise yüzde 700 oranında arttırması verilen bilgiler arasında. ETNews kaynaklı bir habere göre rakamlar düşük seviyelerde gibi gözükse de, aslında sadece bir panelde oldukça fazla iPhone ekranı çıkabiliyor. Bu noktada yazılan kaynaklara göre Samsung’un iPhone için üretim yapacağı OLED panellerin bantlarının 7’sindeki teftişlerin tamamlandığı hakkında bilgiler veriliyor. Kapasitelerin arttırılması ile birlikte bu panellerin, her birisinden ilerleyen aylarda ortalam 105 bin panel çıkabilecek. Bu üretim hızı arttırılmadan önce ise verilen rakamın 15 bin seviyesinde olacağının da altını çizmek isteriz

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir