Kullanıcıların İlk Tercihi: Çerçevesiz Ekran

Son zamanlarda üretilen akıllı telefonlara baktığımızda, çerçeve adetinin tamamen ortadan kalktığını görüyoruz. Araştırmalara göre de çerçevesiz ekrana sahip olan akıllı telefonlar, diğer cihazlara göre kullanıcılar tarafından daha da ilgiyle karşılanıyor. Bu nedenle neredeyse tüm firmalar, çerçevesiz ekran devrimi yapmak için çalışmalara başladı. Peki firmalar ve kullanıcılar neden çerçevesiz ekranı seviyor?

Alan Genişliği

Çerçevesiz ekrana sahip olan telefonlar, genellikle daha geniş bir ekran alanına sahip oluyorlar. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Samsung Galaxy S8 modelinin de sloganı şu şekildeydi; ‘’Sınırları Kaldır!’’ Bu nedenle cihazın ekranında sınırlar olmadığı için kullanıcılar rahat bir deneyim sağlayabiliyorlar. Hal böyle olunca da akıllı telefon piyasası, ilgiyi arttırmak için çerçevesiz ekran teknolojisine yöneliyor.

Oyun ve Film Severlerin Tercihi

Çerçevesiz ekranın daha geniş bir ekran kapasitesi olduğu için oyun oynamak isteyen kullanıcılar ve film düşkünü insanlar, bu cihazlara daha fazla yöneliyorlar. Kullanıcıların bu tarz cihazlara yönelmesinden sonra da birçok firma, çerçevesiz ekran modeline geçmeyi hedefliyor. Özellikle bu akımı başlatan firmalardan birisi de Samsung olmuştu. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve güzel bir sloganla gelen cihazlar, Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri olmuştu.

Günümüzde merakla beklenen iPhone 8 ve Huawei Mate 10 modelleri de büyük ihtimalle çerçevesiz ekran akımına ayak uyduracak. İlerleyen tanıtım tarihlerinde, çerçevesiz ekran olayının ne derece şekilleneceğini ise hep beraber takip edebileceğiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir