Samsung Galaxy S8 Dayanıklılık Testinden Geçti

Samsung Galaxy S8’in merak edilen yönlerinden birisi de cihazın dayanıklılığıydı. Uzmanlar tarafında S8 dayanıklılık testlerine sokuldu ve cihaz büyük oranda başarı sağladı. Peki S8 modelleri ne kadar dayanıklı çıktı? Şimdi inceleyebiliriz.

Cihazın Gorilla Glass 5 ile korunan ekran paneli, biraz zor çiziliyor ve zor kırılıyor. Aynı zamanda ekranın sökülmesi için de çalışmalar yapıldı ve bu durum çok da kolay olmadı. Ekran, oldukça dayanıklı çıktı ve diğer cihazlara göre daha kuvvetli bir yapısı olduğunu da kanıtlamış oldu. Diğer yandan parmak izi okuyucusuna da göz atıldı. S8 modelinin parmak izi okuyucusu en ufak koşulda bile kolayca çizik bırakabiliyor. Bu durum kullanıcıları biraz zorda bırakabilir.

Cihazın kamera camlarına bakıldığında ise, camların aşırı kuvvetli olduğu görülüyor. Hem kamera kalitesi, hem de camlar güzel dizayn edilmiş bir durumda. Aynı zamanda cihazın etrafındaki çerçeve baktığımızda da, ekran kadar dayanıklı bir yapıyla karşılaşamıyoruz. Bu durumda telefon düşerse, ilk olarak çerçevenin kırılacağını söyleyebiliriz.

Son olarak cihaza yakma işlemi yapıldı. Cihazın ekranına tutulan çakmak, ateş nedeniyle büyük bir leke bıraktı. Diğer cihazlara göre çok fazla büyük olan bu leke, yine de cihazın çalışmasını engelleyemiyor. Ekranda oluşan büyük yanık lekesine rağmen S8 modelleri, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Teste baktığımızda ise cihazın büyük ölçüde başarı yakaladığını anlayabiliyoruz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.