Safari Sekmelerinin Tümünü Tek Seferde Kapatın

Safari geliştirilen en güvenilir web tarayıcılarından biri olmasının yanında kullanıcı dostu arayüzü ile de öne çıkan bir uygulama. Geride bıraktığı yıllar içinde Safari büyük oranda değişti ve Google Chrome gibi güçlü rakipleri karşısında artık yere daha sağlam basmaya başladı. Özellikle iOS tarafında tarayıcı istenileni veriyor. 2013 yılına kadar iOS tarafında en popüler tarayıcı Chrome iken şimdi bu durum değişmeye başladı. Daha fazla sayıda kullanıcı artık Safari ile kalmayı tercih ediyor. Bu yazımızda Safari Sekmelerinin Tümünü Tek Seferde nasıl kapatabileceğinizi anlattık.

Safari Sekmelerinin Tümünü Tek Seferde Kapatın

1- iOS 10 ile ana ekran düzeni aynı kalıyor ve Safari yine bu ekrana konumlandırılmış. Ana ekranımızdan uygulamayı çalıştıralım.

2- Şimdiyse sekmeleri yönetmenizi sağlayan butona basılı tutarak birkaç saniye bekleyelim.

Safari Sekmelerinin Tümünü Tek Seferde Kapatın1

3- Bunu yaptığınızda karşınıza tüm sekmeleri kapamanıza yarayan bir buton çıkacak. Bu butonu kullanarak o an ne kadar sekme açıksa hepsini tek seferde kapayabiliyorsunuz.

Alternatif olarak bunu sekmeleri görüntülediğiniz ekrandan yapabilirsiniz. Bu ekran açıkken sağ alta konumlanmış Bitti butonuna basılı tuttuğunuzda aynı fonksiyon karşınıza çıkıyor.

Safari Sekmelerinin Tümünü Tek Seferde Kapatın2

Safari’ye kazandırılan bu yeni özellik ile göstermek istediklerimiz bunlar. iOS’un en yeni sürümü şuan yalnızca geliştirici ekosistemine açılmış durumda. Ancak dilerseniz iOS 10 Beta‘yı bir şekilde geliştirici hesabı olmadan da yüklemek mümkün. Ancak hatırlatalım henüz Beta olmasından ötürü hatalardan arındırılmış değil.

Kaynak: Akıllı Telefon (Ultron)

Safari Sekmelerinin Tümünü Tek Seferde Kapatın yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.