Resimlerinizi Toplu Olarak Düzenleyebileceğiniz 10 Yararlı Web Servisi

Blog yazısı yazarken, bir web sitesi tasarlarken ya da son çektiğiniz fotoğrafları paylaşmak istediğinizde, düzenlemeniz gereken fotoğrafları tek tek düzenliyorsanız ve bu iş size zorluk yaşatıyorsa, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacağınızı düşündüğüm 10 yararlı fotoğraf servisiyle fotoğraflarınızı toplu bir şekilde düzenleyebileceksiniz.

Resimlerinizi toplu bir şekilde düzenleyebileceğiniz birçok araç bulunuyor ancak bunların birçoğu kurulum gerektirmiyor veya belirli işletim sistemleri ile sınırlı oluyor. Bu sebeple, ücretsiz olarak sunulan çevrimiçi araçları kullanmak daha faydalı olacaktır.

Resim Düzenleme Araçları

Bulk Resize Photos

bulk resize photos

Kolay bir arayüze sahip olan Bulk Resize Photos servisinde; siteye resimleri sürükle bırak yöntemiyle yükleyerek genişlik, yükseklik, uzun kenar, yüzde olarak boyutlandırma ve tam boyut olarak 5 farklı yolla düzenleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. JPG ve PNG uzantılı resimlerin görüntü kalitesi, arka plan rengi ve dolgu gibi düzenlemeleri için Pro butonuna tıklayabilirsiniz.

BIRME

BIRME

Oldukça kolay bir kullanıma sahip BIRME servisinde de resimlerinizi sürükle bırak yöntemiyle yükledikten sonra genişlik ve yükseklik ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz. Yeniden boyutlandırma işlemini piksel olarak girebildiğiniz gibi, otomatik genişlik veya yükseklik ayarlarını da kullanabilirsiniz. BIRME servisi; çerçeve kalınlığı, JPG kalitesi gibi ayarları da düzenleme imkanı sunuyor.

Resize Pic Online

resize pic online

Toplu yüklemelerde en fazla 10 adete kadar yeniden boyutlandırma sınırı bulunan bu serviste, yüklediğiniz resimler 15 MB’ı geçmemeli, yükseklik ve genişlik 6000px’i aşmamalı. Yüklemiş olduğunuz görsellerde 30 piksel ile 1500 piksel arasında bir genişlik seçtikten sonra, görsel kalitesini ve dosya formatını seçebiliyorsunuz.

PicGhost

picghost

Tek seferde 40 adet görsel yüklemeye izin veren PicGhost servisinde, yüklediğiniz fotoğrafların her biri maksimum 10 MB olmalı şartı konulmuş durumda. Yeniden boyutlandırma ve filigran ekleme gibi işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

PicResize

picresize

Yeniden boyutlandırma, özel efekt, resim formatı ve kalitesi gibi düzenlemeleri yapabileceğiniz PicResize servisi, diğer servislere göre biraz daha geri planda kalıyor diyebilirim. Eğer yukarıdaki araçlardan hoşlanmadıysanız PicResize’ı deneyebilirsiniz.

Resim Optimize Etme Araçları

TinyPNG

tinypng

İnternet üzerindeki en iyi görsel optimizasyon aracı olarak nitelendirebileceğimiz TinyPNG, isminde her ne kadar PNG geçiyor olsa da JPG ve PNG dosyaları için hizmet veriyor. Sürükle-bırak arayüzünü kullanan bu araçta, yüklediğiniz görsellerin kalitesi ve dosya boyutu küçültme arasında denge kurarak en iyi sonucu sizlere sunmakta. Düzenlediğiniz dosyaları ZIP dosyası olarak indirebileeğiniz gibi Dropbox hesabınıza da kaydedebilirsiniz.

Optimizilla

optimizilla

TinyPNG ile benzerlik gösteren Optimizilla aracı da ihtiyacınız olan birçok düzenleme işlemini yapabilme imkanı sunuyor. Tek seferde en fazla 20 görsel düzenleyebieceğiniz bu editörde, dosyaları ZIP olarak veya tek tek indirebiliyorsunuz.

Kraken.io

kraken-io

Sürükle-bırak özelliği ile görselleri daha kolay bir şekilde yükleyebileceğiniz Kraken.io servisinde, resim kalitesi için kayıplı veya kayıpsız optimizasyon yöntemini seçerek sıkıştırma işlemini tamamlayabilirsiniz. Toplu halde yükleyip düzenlediğiniz görseller üzerinde düzenlemeleri tamamladıktan sonra tek tek yada ZIP dosyası olarak indirebilirsiniz. Bu serviste resim başına maksimum 1 MB, toplamda aylık 50 MB’a kadar işlem yapmanıza izin veriliyor. Ücretli abonelik satın alarak bu kısıtlamayı kaldırabileceğiniz gibi, yeniden boyutlandırma gibi ekstra özellikleri de aktifleştirebilirsiniz.

Resim Dönüştürme Araçları

Raw.Pics.io

raw.pics.io

DNG, CR2, NEF, ARW, ORF, PEF, RAF, PDF veya JPG gibi dosya formatlarını destekleyen bu serviste, görüntüler üzerinde düzenlemeler yaptıktan sonra JPG, PNG ya da WebP formatlı olarak indirebiliyorsunuz. Bunun dışında, sadece JPG formatlı görseller üzerinde yeniden boyutlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CloudConvert

cloudconvert

Muhteşem bir dönüştürme aracı olan CloudConvert, sadece resim dosyalarını dönüştürmekle kalmıyor. Resimler, videolar, sesler, belgeler gibi 200’den fazla formatı destekleyen serviste, birden fazla dosyayı da toplu şekilde birleştirebiliyorsunuz. CloudConvert, diğer araçlara kıyasla şüphesiz en fonksiyonel özelliklere sahip diyebilirim.

 

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.