Pokemon GO’da Transfer Nedir?

Pokemon GO özellikle diğer mobil yapımlarla kıyaslandığında oldukça karmaşık bir oyun. Sıradan Pokemon oyunları ile karşılaştırıldığında bile bundan geri kalır değil. Oyunculara nasıl işlediği anlatılmayan birçok gizli mekanik var ve bunların hemen hepsi oyunda kritik öneme sahipler. Bunlar hakkında farklı rehberler hazırlamaya devam edeceğiz. Bugünkü yazımız ise  Pokemon GO’da transfer nedir  konusunu kapsıyor.

Pokemon GO’da Transfer

Sıradan Pokemon oyunlarından farklı bir yapımla karşı karşıyayız. Burada Pokemon’ları evrimleştirme mekaniği dahi tamamen değiştirilmiş. Şöyle anlatalım; sıradan bir oyunda tek bir Pokemon’a odaklanıp, onu eğitir ve savaşlara sokarak onu daha güçlü hale getirirsiniz. Burada ise basitçe aynısının daha fazlasına ihtiyacınız var.

Her ne kadar mevzu evrimleştirmek istediğiniz Pokemon’dan dolu yakalamak olsa da yine hikayenin sonunda bir tanesi ile başbaşa kalarak onu geliştiriyorsunuz. İşte bu noktada devreye transferler giriyor. Yakaladığınız fazla Pokemon’ları Pokemon GO’da Transfer seçeneği ile gönderdiğinizde karşılığında ona özel bir miktar Candy kazanırsınız.

Pokemon GO’da Transfer Nedir?

Pokemon GO’da evrimleştirme ve geliştirme için şekerlere (Candy’lere) ihtiyacınız olur. Bunlar her Pokemon için eşsizlerdir. Örneğin, Pikachu’ya ait şekerler elde etmek için ondan birkaç tane daha yakalayıp transfer etmeniz gerekir. Candy ve Stardust hakkında daha fazla bilgi için bu yazılarımıza bakabilirsiniz.

Pokemon GO’da Candy Kazanma/Pokemon GO’da Stardust Kazanma

Pokemon GO’da Transfer Nedir1

İşe yakalanması en kolay Pokemon’lardan olan Pidgey ya da Rattata için şeker biriktirmekle başlayabilirsiniz. Bu Pokemon’ları evrimleştirdiğiniz takdirde onlarla gym’leri tutabilir ve bu sayede her 20 saatte bir bir miktar Stardust ve Coin kazanabilirsiniz.

İşte tüm bu zincir sonucunda kazandığınız Candy’lerle Pokemon’unuzu güçlendirebilir ve onunla gym’leri savunarak kazandığınız Stardust’lar ile de onu evrimleştirebilirsiniz. İşte Pokemon GO’da transfer mekaniğinin önemi bu. Kısacası daha fazla Pokemon yakalayın ve CP’si düşük olanları transfer edin. Kazandığınız Candy’leri kullanarak onları güçlendirin ya da evrimleştirin.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.