Yüksek CP’li Pokemon Bulmak

Pokemon GO resmi olarak birkaç hafta önce çıkışını gerçekleştirdi. Henüz tüm ülkelere ulaşmamış olsa da insanlar şimdiden bunun için çıldırmış durumdalar. Takım bazlı bir oyun olmasından ötürü kullanıcılar gruplar halinde toplanarak gym’leri ele geçirmeye başladılar. Ancak oyunda en iyi olmanızı sağlayan asıl şey yani yüksek CP’li Pokemon bulmak nasıl başarılıyor merak etmiş olabilirsiniz.

Yüksek CP’li Pokemon Bulmak

Düşük CP‘li Pokemon’ları tek seferde yakalamak her zaman garanti olmasa da çok basittir. Ancak oyunu bir süre sonra sadece düşük CP’li Pokemon’larla sürdürmek güç olmaya başlar. O nedenle “Nasıl daha yüksek CP’li Pokemon yakalarım?“ diye düşünmüş olabilirsiniz.

Karşılaştığınız Pokemon’ların CP’leri tamamen sizin karakterinizin seviyesi ile doğru orantılıdır. Yani henüz 5 ya da 6 gibi düşük seviyelerde iken oyunun en güçlü Pokemon’unu bulmayı beklemeyin. Oyunda daha iyi CP’lere sahip Pokemon’ları bulmanın ilk püf noktası budur yani karakterinizin seviyesini yükseltmek. Bunun için de oyunda daha fazla Pokemon yakalamalı ve onları evrimleştirmelisiniz.

Bakınız : Pokemon GO’da Pokemon Evrimleştirme ve Geliştirme

Yüksek CP’li Pokemon Bulmak1

Yüksek CP’ye sahip bir Pokemon’u yakalamak daha fazla dikkat gerektirir. Örneğin topu Pokemon’un etrafındaki çember en küçük boyutuna ulaştığında fırlatmak gibi. Ancak bu tek başına yeterli olmaz. Zira daha güçlü Pokemon’lar bulmak için şansınızı artıracak daha başka teknikler de var.

Bunlardan ilki, Razz Bery nesnesi. Basitçe anlatmak gerekirse Pokemon’un yakalanma şansını tek başına artıran bir eşya. Bunu ayrıca daha iyi türde toplarla kullanırsanız şansınızı daha da katlarsınız. Örneğin, Great Ball ve Ultra Ball gibi. O nedenle eğer bir Razz Bery’ye sahipseniz bunları klasik Poke topları ile kullanmamaya çalışın. Çünkü normalden yüksek CP’li bir tanesi ile karşılaştığınızda bunlara ihtiyacınız olacak. Yoksa çok bir kolay şekilde kaçabilirler.

Yüksek CP’li Pokemon Bulmak2

Orta seviye CP‘liler için Great Ball iyi bir seçim. Zira Ultra Ball’lar daha ziyade yüksek CP’li Pokemon’ları yakaladığınızda işe yarıyorlar. Zaten asıl kullanım alanı bunlar. Bu topların üstünde Master Ball yer alıyor ve bunların kullanım alanları daha çok efsanevi türdeki Pokemon’ları kapsar. Yani biraz değerliler ve bulması zorlar.

Pokemon GO’da yüksek CP’li Pokemon bulmak adına tüm bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz varsa yorum kısmını kullanın.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir