iPhone Mobil İnternet Kullanımı Azaltmanın 5 Yolu

Kullandığımız mobil internet paketlerimiz oldukça kısıtlı. Kısa sürede biten mobil internet paketlerinin ömrünü uzatmanız için  iPhone Mobil İnternet Kullanımı Azaltmanın 5 Yolu ‘nu sizler için derledik.

İnternet bağlantınızı genellikle Wi-Fi ile yapıyor olsanız bile çoğu zaman hücresel veri üzerinden kullanım söz konusu oluyor ve bu noktada veri kullanımı büyük önem arzediyor.

Operatörlerin sundukları mobil internet paketleri her ne kadar sınırsız etiketini taşısa da belli bir noktadan sonra kullanılmayacak seviyeye geldiklerinden kullanımımızı dikkatlice yapmazsak paketimizi ayın yarısına gelmeden rahatlıkla bitirebiliyoruz.

Bu noktada iPhone Mobil İnternet Kullanımı Azaltmanın 5 Yolu ipuçlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

iPhone Mobil İnternet Kullanımı Azaltmanın 5 Yolu

Akıllı telefonlar hayatımıza birçok yenilik ve kolaylık kattı. Ancak internet bağlantısı olmadan oldukça kısıtlanan akıllı telefonların önündeki en büyük engelse mobil veri paketlerinin oldukça sınırlı olması. Kısa sürede biten mobil veri paketlerinden şikayet edip çözüm arayanlara ise birkaç önemli tavsiyemiz var.

1 – Otomatik İndirmeler için Hücresel Veri’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone veri kullanımını düşürmeye veya azaltmaya Ayarlar > iTunes ve App Store menüsü üzerinden en altta yer alan Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini kapatarak başlayabilirsiniz.

2 – Arka Planda Uygulama Yenile’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone veri kullanımını azaltmanın ikinci yolu ise Arka Planda Uygulama Yenile özelliğini kapatmaktır. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile menüsü üzerinden en üstteki seçenek ile bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu ciddi anlamda veri kullanımını düşürecek bir yöntemdir.

3 – Wi-Fi Yardımı’nı Kapatın

Üçüncü yol ise Wi-Fi Yardımı özelliğinden geçiyor. Ayarlar > Hücresel menüsünün en altına sıkıştırılmış olan Wi-Fi Yardımı özelliğini kapatarak veri kullanımını bir nebzede olsa azaltabilirsiniz.

4 – iCloud Drive için Hücresel Veri’yi Kapatın

iPhone veri kullanımını düşürmenin dördüncü yolu iCloud Drive için Hücresel Veri’yi Kullanma özelliğini kapatmaktır. Ayarlar > iCloud > iCloud Drive menüsü üzerinden en altta yer alan Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini kapatın.

5 – Müzik’leriniz için Hücresel Veri’yi Devre Dışı Bırakın

iPhone veri kullanımını düşürmenin son yolu ile müzikleriniz için Hücresel Veri’yi devre dışı bırakmaktır. Ayarlar > Müzik > Hücresel Veri menüsü üzerinden Hücresel Veri seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Android Veri Kullanımını 5 Adımda Kısıtlayın

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.