En İyi 8 Android Koşu Uygulaması

İnsanların en çok yaptığı sportif aktivite olan koşu/yürüyüş için geliştirilen uygulamalar ise, koşu sırasında ihtiyaç duyulacak tüm gereksinimleri karşılar içerikler sunuyor. Sizler için En İyi 8 Android Koşu Uygulaması ‘nı derledik.

Akıllı telefonları sağlıktan iş verimliliğine, seyahatten sosyal medyaya kadar hayatımızı kolaylaştıracak her alanda kullanır olduk.

Spor yaparken motivasyonu korumak bazen çok zor olabiliyor. Özellikle koşmak, spor türleri arasında belki de en sıkıcısı desek yeridi.  Üstelik açık havada değil de koşu bandında koşuyorsanız, iyice sıkıcı hale gelebiliyor.

En İyi 8 Android Koşu Uygulaması

Uygulama marketlerinde koşarken kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama mevcut. Koşularınızı takip etmek, haritaya kaydetmek, daha sonra geçmiş koşularınıza gözatmak ve istatistiklerinizi incelemek için kullanabileceğiniz Android Koşu Uygulaması ‘ndan hangisini geçeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. Ya da en iyileri hangileri bilmek istiyor da olabilirsiniz.

Çok çeşitli bu uygulamaların bazılarının amaçları koşularınızın takibini tutmakken, bazılarının amaçları ise çok farklı. Eğer siz de buna benzer uygulamalar arıyorsanız, listemize göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

C25K

Öncelikle koşuya yeni başlamak isteyenlerin çok seveceği bir uygulamayla listemize başlayalım. Açılımı “Couch to 5k” olan uygulamayı Türkçe’ye “Koltuktan 5 km’ye” olarak çevirebiliriz. Sizin de anlayacağınız üzere hiç koşmayan bir insanı 5 km koşar hale getirmeyi hedefleyen bir uygulama.

c25k

8 hafta, haftada 3 gün ve günde yalnızca yarım saat koşarak program sonunda daha fit ve sportif bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ilk haftalarda daha hafif bir tempoyla başlıyor ve program ilerledikçe hızlanmaya ve mesafeyi artırmaya başlıyorsunuz.

Ayrıca uygulama üzerinden kendi müziklerinizi dinleyebilir, böylece daha kolay motive olabilirsiniz. Yine sesli uyarılarla ne kadar süreniz kaldığınız da öğrenebiliyorsunuz.

Endomondo

Piyasadaki en iyi spor ve koşu uygulamalarından olan Endomondo, kullanıcı dostu ve hoş bir arayüz sunuyor. Facebook ile giriş yapabileceğiniz ve bulut depolama sistemleriyle senkronize edebileceğiniz uygulama ile koşu kayıtlarınızı kaybetmezsiniz.

endomondo

Zaman, hız, mesafe ve irtifa bilgilerini gösteren uygulama Google Haritalarla entegre olarak çalışır ve harita üzerinde koştuğunuz yeri görebilirsiniz. Belli aralıklarla sesli uyarılar verdiği için kaç km’de olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Koşularınızı daha düzenli bir hale getirmek ve takibini daha kolay yapmak için alternatif bir uygulama arıyorsanız, Endomondo’yu indirip denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Nike+ Running

Popüler spor ürünleri üreten marka Nike tarafından geliştirilmiş olan Nike+ Running uygulaması ile artık koşularınızı takip etmek çok daha kolay. Kullanıcı dostu bir arayüz sunan uygulama, koşu verilerinizi en ince ayrıntısına kadar kaydeder.

nike-running

Mesafe, hız, kalori gibi detaylı bilgileri hesaplayan ve size istatistik olarak sunan uygulama, GPS desteği sayesinde koşularınızı gerçek zamanlı olarak kaydeder ve haritada gösterir.

Ayrıca sesli uyarılar ile belli bir mesafe kaydettiğinizde sizi uyarır. Yine uygulama üzerinden müzik dinleme özelliği de mevcuttur.

Run with Map My Run

Koşularınızı takip etmeye yarayan bir diğer uygulama olan Run with Map My Run ile performansınızı artırabilir, motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Facebook ile bağlanabileceğiniz uygulama, sizi bir kullanım rehberi ile karşılıyor.

run-with-map-my-run

GPS ile rota ve harita takibi yapabileceğiniz uygulama ile aynı zamanda mesafe, irtifa, beslenme, diyet, kalori, kilo gibi elementlerin takibini de yapabilirsiniz. Müzik dinleme özelliği bu uygulamada da bulunmakta.

Ayrıca yerel başarımlar ve liderlik listeleri ile motivasyonunuzu en üst seviyede tutabilirsiniz. Arkadaşlarınızı ekleyebilir, onlarla birlikte daha iyi bir koşucu olmak için uğraşmaya devam edebilirsiniz.

iOS İçin 5 Egzersiz ve Spor Uygulaması

En İyi 8 Android Koşu Uygulaması yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.