Clash of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Clash of Clans Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Android ve iOS mobil cihaz sahiplerinni en sevdiğ ive en çok oynadığı strateji oyunlarından bir tanesi olan Clash of Clans‘ı bilgisayarınız üzerinde oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer cevabınız hayırsa, sizler için hazırladığımız yazıyı okuyarak Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarınız üzerinde Clash of Clans oynama keyfini yaşayabileceksiniz.

Eğer Clash of Clans oyuncusuysanız çok iyi bileceğiniz üzere online olmadığınız sürelerde köyünüze saldırı alıyorsunuz. Açıkcası bu durum Clash of Clans oyuncularının canını en çok sıkan durumlardan bir tanesi. Bilgisayarınızdan Clash of Clansı açarak sürekli aktif olabilir ve böylece saldırıların önüne geçebilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparım diye merka ediyorsanız, cevap ”Bluestacks” programı. Emilatör programı olan Bluestack, Android uygulama ve oyunları bilgisayarınız üzerinde açmanızı sağlıyor. Bu programı kullanarak köyünüzü bilgisayarınız üzerinde dilediğiniz kadar açık bırakarak gelecek olan tüm saldırıları engelleyebiliyorsunuz.

Bluestacks programının kurulumundan, Clash of Clans’ı nasıl açacağınıza kadar anlatacağım blogda, adımları takip ederek siz de Clash of Clans’ı bilgisayar üzerinde oynamaya başlayabileceksiniz.

1) Bluestacks İNDİR

BlueStacks’i yukarıdaki bağlantı adresine tıklayarak hemen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

2) Programı indirdikten sonra nereye indirdiyseniz ikonuna çift tıklayarak kurulum ekranına geçiş yapmalı ve ilk karşılaştığınız sayfada sağ alttaki devam et tuşuna tıklayıp kurulum işlemlerini tamamlamanız gerekiyor.

clash-of-clans-bilgisayarda-nasil-oynanir-3

3) Kurulum işlemi bittikten sonra masaüstünde yada programı kurduğunuz dosya içerisinden programın ikonuna tıklayarak açmanız gerekiyor. Programı açtıktan sonra ekran üzerinde popüler kullanılan oyun ve uygulamaları göreceksiniz. Bu ekran üzerinde Clash of Clans’ı bularak giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca Clash of Clans dışında diğer uygulama ve oyunları da BlueStacks emülatörü ile açmanız mümkün.

clash-of-clans-bilgisayarda-nasil-oynanir-4

4) Son Adım! Bir önceki adımda gördüğünüz işlemi yaparken sizden Google hesabınıza giriş yapmanız isteniyor. Burada telefon yada tabletinizde kullandığınız Google hesabınızın e-posta ve şifresini girerek giriş yapmanız gerekiyor. Eğer giriş yapmazsanız, Clash of Clans köyünüze erişim sağlayamıyorsunuz ve size sıfırdan başlayacağınız 1. seviye köy açılıyor. Güvenli bir emülatör olan BlueStacks’e güvenerek giriş bilgilerini gönül rahatlığı ile girebilirsiniz.

Gerekli bilgileri yazıp hesabınıza giriş yaptıktan sonra yada yeni hesabınızı oluşturduktan sonra Clash of Clans oyununa girebiliyorsunuz. Eğer daha önceden oyunu oynuyorsanız, kendi köyünüz yükleniyor. Daha önceden bir Clash of Clans oyuncusu değilseniz, yukarıda da belirttiğim gibi yeni bir köy oluşturuluyor ve oyunu oynamaya başlıyorsunuz.

Not: Hesabınıza giriş işlemleri biraz uzun sürebiliyor.

İşte Benim Köyüm!

clash-of-clans-bilgisayarda-nasil-oynanir-5

Uyarı: BlueStacks bir emülatör olduğu çim hem kurulum hem de giriş işlemleri beklediğinizden biraz daha yavaş gerçekleşebilir. Ayrıca bu işlemlerin süreleri bilgisayarınızın perfromansına bağlı olarak da değişiklik gösterebiliyor. Sabırlı olmanızı tavsiye ederim.

Kaynak: Tam İndir Blog (Barış Yanık)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.