Pokemon Go’da AR Modu Nedir?

Pokemon Go’da “AR” ifadesini ekranın sağ üst kısmında görmekteyiz. Peki “AR” kelimesi ne anlama gelmektedir? Pokemon Go’da AR Modu Nedir ?

Pokemon Go’da AR Modu Nedir?

Ar kelimesi İngilizce “Augmented Reality” yani Artırılmış Gerçeklik anlamına gelmektedir. Ar modu ne işe yaramaktadır? sorusu hemen akla gelmektedir. Pokemonları avlarken kamera açık olduğunda zorlanabilirsiniz. Ar modu kapatılarak pokemonları daha kolay avlayabilirsiniz.

Kamerayı kapamak için AR seçeneği hangi akıllı cihazla oyunu oynarsanız oynayın bulunur. Sağ üst  köşeye bakmalısınız. Açık kalırsa gerçek dünyada kameranızı kullanarak Pokemonları fark edebilirsiniz; koltuğunuzun üzerinde ya da yatağınızın kenarında durduklarını görebilirsiniz.

AR modu Açık bir Pokemon Go Oyunu:

Pokemon Go’da AR Modu Nedir

Akıllı cihazı – sanki birinin fotoğrafını çekiyormuşcasına tutup pokemon avladığınızı görürseniz AR modunuz açıktı ve pil hızlı biter. AR modu kapatırsanız sanal bir ormanda yakalarsınız. İnsanlar da “benim fotoğrafımı ya da videomu mu çekiyor” diye düşünmez.

Bakınız : Pokemon Go Oynarken Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?

 Araç kullanırken sürerken Pokemon GO oynuyorsanız AR mod açıkken kamerayla pokemonun olduğu yeri takip etmek zorunda kalırsınız. Lakin AR modu kapatırsanız pokemon olduğu yerde sabit kalacağından, araç kullanırken hatta yürürken dahi rahatça pokemonunuzu yakalayabilir olacaksınız.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.